Niemcy: terminal LNG w Lubminie oficjalnie otwarty

W Lubminie w Meklemburgii-Pomorzu Przednim w sobotę oficjalnie rozpoczął pracę drugi w Niemczech terminal skroplonego gazu ziemnego (LNG). W obecności kanclerza Olafa Scholza operatorzy obiektu otrzymali pozwolenie na eksploatację. Pierwszy niemiecki terminal LNG działa w Wilhelmshaven w Dolnej Saksonii.

“Cieszymy się, że dziś robimy kolejny krok w kierunku bezpieczeństwa energetycznego w Niemczech” – oświadczyła premier Meklemburgii-Pomorza Przedniego Manuela Schwesig, cytowana przez agencję dpa.

Wkrótce ma powstać kolejny terminal – w Brunsbuettel w Szlezwiku-Holsztynie.

Skroplony gaz ziemny jest dostarczany statkami z kilku regionów świata, przetwarzany z powrotem na gaz i wprowadzany do sieci gazowej. Niemcy stawiają na LNG m.in. w celu zastąpienia brakujących dostaw rosyjskiego gazu i w ekspresowym tempie budują w tym celu własną infrastrukturę – przypomina dpa.

© ℗

Podpis: PAP

Previous Article

Media: Wielka Brytania nie chce wspierać finansowo Rosji, ale to robi

Next Article

Premier: jesteśmy krok bliżej środków z KPO i to jest naprawdę dobra wiadomość

You might be interested in …

Bank Rezerw Indii utrzymał stopy procentowe na stałym poziomie

Oskar Nawalany [email protected] opublikowano: 2023-08-10 11:04 Bank Rezerw Indii, zgodnie z oczekiwaniami, utrzymał w czwartek główną stopę procentową na niezmienionym poziomie, ale podjął decyzję o zmniejszeniu ilości gotówki w systemie bankowym w związku z ponownym pojawieniem […]

Orlen: Rosja wstrzymuje dostawy ropy do Polski rurociągiem Przyjaźń

Rosja wstrzymała dostawy ropy do Polski rurociągiem Przyjaźń, dowiedział się w sobotę PAP od Orlenu. Spółka jednocześnie zapewnia, że jest w pełni przygotowana na taką sytuację, a surowiec może być sprowadzany drogą morską. Wstrzymanie dostaw nie będzie mieć zatem wpływu na zaopatrzenie […]