Morgan Stanley Investment radzi kupować obligacje USA kiedy rentowność osiągnie 5 proc.

Bloomberg, MD

opublikowano: 2023-10-19 13:06

Morgan Stanley Investment Management twierdzi, że osiągnięcie przez rentowność obligacji 10-letnich USA 5 proc. to dobry punkt wejścia dla inwestorów, informuje Bloomberg.

Posłuchaj

Speaker icon

Zostań subskrybentem

i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

W środę rentowność obligacji 10-letnich USA przekroczyła 4,9 proc. po raz pierwszy od 2007 roku. W czwartek nadal zwiększa się i obecnie rośnie o 5,2 pkt. bazowego do 4,955 proc. Wzrost rentowności obligacji oznacza spadek ich ceny.

Vishal Khanduja, zarządzający i współkierujący działem obligacji w Morgan Stanley Investment Management w Bostonie uważa, że 5 proc. rentowność „dziesięciolatek” byłaby doskonałym poziomem do zakupu obligacji do portfela.

Rentowności obligacji USA rosną wraz z umacniającym się przekonaniem, że Fed będzie bardziej „jastrzębi” niż zakładano w związku z serią danych pokazujących siłę gospodarki USA. Inwestorzy będą w czwartek śledzić wystąpienie szef Fed dotyczące perspektyw gospodarki USA. Zaplanowano je na 18:00 czasu polskiego.

Khanduja powiedział, że Morgan Stanley Investment Management uważa iż cykl podwyżek stóp procentowych w USA został już zakończony, także dzięki temu, że wzrost rentowności obligacji długoterminowych USA dokonał zacieśnienia polityki monetarnej za bank centralny. Spodziewa się jednak rozpoczęcia obniżek stóp w USA dopiero pod koniec 2024 roku lub na początku 2025 roku.

Previous Article

Musk radzi „ostudzić oczekiwania co do Cybertrucka”

Next Article

Bank Pekao: drugi kwartał 2024 r. zamknie się dodatnią dynamiką produkcji przemysłowej

You might be interested in …

Rozbieżność ocen problemu migracji

Sejm planowo zbierze się dopiero 6-7 lipca, zatem pierwsze dwa tygodnie lata zostaną poświęcone intensywnej kampanii wyborczej, której formalnie jeszcze nie ma. Partyjny ul przodującego w sondażach Prawa i Sprawiedliwości obsiądzie w najbliższą sobotę nie […]

KGHM przedłużył kontrakt z China Minmetals

Jak wynika z czwartkowego komunikatu KGHM, umowa pomiędzy spółkami została zawarta w Shanghaju podczas kolejnej edycji targów China International Import Export. „Kontrakt określa liczbę katod sprzedawanych w poszczególnych latach, opcje ilościowe, bazy dostawy oraz pozostałe […]