Mocny spadek akcji Manchesteru United wskutek przełomowych informacji

Oskar NawalanyOskar Nawalany

opublikowano: 2023-09-05 13:19

Akcje Manchesteru United spadły we wtorek przed otwarciem sesji w USA po raporcie opublikowanym w “The Mail on Sunday”. Raport ten sugerował, że rodzina Glazerów, która posiada klub na własność, ma zamiar wycofać Manchester United z rynku, ponieważ nie otrzymała ofert spełniających ich cenę wywoławczą – donosi agencja Bloomberg.

Posłuchaj

Speaker icon

Zostań subskrybentem

i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

W wyniku podanych informacji akcje drużyny z Premier League spadły aż o 11 proc., co stanowi największy jednodniową obniżkę od około miesiąca. Według ostatniego zamknięcia Manchester United miał wycenę na poziomie 3,9 mld USD.

Gazeta “The Mail on Sunday” opierała się na źródle, które miało bliskie powiązania z rodziną Glazerów. Źródło to twierdziło, że rodzina może rozważyć sprzedaż klubu ponownie w 2025 roku, oczekując lepszych warunków, które przyciągną więcej potencjalnych nabywców. Rzecznik Manchesteru United odmówił udzielenia komentarza na temat tych doniesień, określając je jako “plotki i spekulacje”.

Warto przypomnieć, że oferty zakupu Manchesteru United od rodziny Glazerów (która jest właścicielem klubu od 2005 roku) złożyli szejk Jassim Bin Hamad JJ Al Thani, członek katarskiej rodziny królewskiej, oraz prezes firmy Ineos, Jim Ratcliffe.

Previous Article

Strateg Morgan Stanley nadal sceptyczny odnośnie rynku akcji

Next Article

HREIT: sprzedaż mieszkań prawie trzy razy wyższa, a popyt na kredyty cztery razy wyższy niż w ub.r.

You might be interested in …

Bank Anglii szykuje się do kolejnej podwyżki stóp

opublikowano: 2023-07-28 12:03 Ekonomiści oczekują, że podczas zaplanowanego na przyszły tydzień posiedzenia Banku Anglii zapadnie decyzja o kolejnej podwyżce stóp procentowych. Różnią się jednak w prognozach skali podwyżki, informuje Reuters. Posłuchaj Zostań subskrybentem i słuchaj tego […]