Minister: Wybuch gazociągu na Litwie nie powoduje problemów z dostawami gazu

Wybuch gazociągu na Litwie na razie nie powoduje problemów z dostawami gazu ziemnego na Łotwę – powiedział w piątek łotewski minister ds. klimatu i energii Raimonds Cudars, nawiązując do eksplozji gazociągu łączącego Litwę i Łotwę na odcinku w okolicach litewskiego miasta Paswol.

Adobe Stock

Minister podkreślił, że wybuch gazociągu jest niezwykle ważną kwestią dla jego kraju, bowiem jest to główny rurociąg transportujący gaz ziemny z Kłajpedy na Łotwę. Dodał, że oczekuje od strony litewskiej dokładnych informacji o przyczynach wypadku, a według wstępnych szacunków usunięcie awarii zajmie kilka tygodni.

Cudars zaznaczył, że według wstępnych informacji z Litwy eksplozja była efektem awarii technicznej.

W piątek litewski operator przesyłu gazu Amber Grid poinformował, że doszło do eksplozji gazociągu łączącego Litwę i Łotwę na odcinku w okolicach litewskiego miasta Paswol na północy kraju.

Szef Amber Grid Nemunas Biknius na konferencji prasowej poinformował, że według wstępnej oceny brak jest obecnie oznak, iż eksplozja została wywołana celowym działaniem. Dochodzenie obejmuje jednak wszystkie możliwe opcje.

© ℗

Podpis: PAP

Previous Article

Wybuch gazociągu łączącego Litwę z Łotwą; nikt nie został ranny

Next Article

Notowania złota najwyżej od końca kwietnia

You might be interested in …

Dolar skorzysta z faktu mniejszej płynności?

Dzisiaj w USA obchodzony jest Dzień Martina Lutera Kinga i rynki finansowe nie pracują. To powoduje, że aktywność na rynkach może być dzisiaj niższa. Czy to pomoże dolarowi, który w poniedziałek rano odbija na szerokim rynku? Niewykluczone, chociaż na ile zrobi się z tego dłuższy ruch, […]

Tak ma wyglądać CPK

Foster & Partners i Bure Happold, czyli brytyjskie konsorcjum, które odpowiada za przygotowanie koncepcji architektonicznej Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK), zakończyło prace, a ich propozycja została przyjęta przez spółkę CPK. Zobacz także — W ubiegłym roku, […]