Milion biletów w bardzo niskich cenach. Specjalna promocja PKP Intercity

Pociągi PKP Intercity od początku roku do końca sierpnia przewiozły 45 mln pasażerów. – To rekord i żeby podtrzymać dobry trend, od 1 października oferujemy milion biletów w superpromocyjnych cenach. Ceny będą się zaczynały od 19 zł, a na Pendolino od 49 zł – oświadczył Tomasz Gontarz, wiceprezes spółki PKP Intercity.

Wiceprezes PKP: Kondycja spółki jest bardzo dobra

– Kondycja spółki PKP Intercity jest bardzo dobra. Jesteśmy w świetnej sytuacji finansowej i przewozowej. Naszą misją jest przewożenie pasażerów koleją. I ten rok jest absolutnie rekordowy w porównaniu do poprzednich okresów. Od stycznia do końca sierpnia przewieźliśmy 45 mln pasażerów. To o 8 mln więcej niż w analogicznym okresie rok temu, a na koniec roku z pewnością przekroczymy liczbę 60 mln osób – zapewnił Gontarz w rozmowie z Polską Agencją Prasową.

Wiceprezes PKP stwierdził, że kondycja spółki jest na tyle dobra, że ta może sobie pozwolić na zaoferowanie Polakom bardzo korzystnej promocji. Mowa o milionie tanich biletów, które kosztować będą nawet 19 złotych.

Gontarz: Milion biletów w promocyjnych cenach

Na czym będzie polegać promocja? Od 1 października PKP Intercity zamierza wprowadzić do swojej oferty milion bardzo tanich biletów. Ceny zaczynają się od 19 zł, np. na trasie Warszawa-Kraków czy Gdańsk-Warszawa.

 – Zależy na tym, żeby liczba pasażerów była cały czas na wysokim poziomie. Jesteśmy już po szczycie sezonowym. Wakacje to naturalny czas, w którym wiele osób podróżuje koleją. Aby podtrzymać tę dobrą tendencję i dużą liczbę pasażerów, od 1 października dajemy milion biletów w superpromocyjnych cenach. Ceny będą się zaczynały od 19 zł, np. na trasie Warszawa-Kraków czy Gdańsk-Warszawa, a w przypadku pociągów klasy Pendolino od 49 zł – wyjaśnił wiceprezes PKP.

Warto dodać, że promocja sumuje się z innymi zniżkami na przykład dla seniorów czy studentów. Te grupy społeczne zapłacą za bilety iście symboliczną kwotę.

Duże wyzwania przed polską koleją

Gontarz w udzielonym wywiadzie podkreślił, że obecnie największym wyzwaniem dla spółki są dalekosiężne plany dotyczące jej rozwoju. Dotyczą one inwestycji w polską kolej.

– Mamy dwa podstawowe wyzwania, które przed nami stoją. Pierwsze to ciągłe, ale bardzo potrzebne – podkreślam z całą mocą – prace inwestycyjne na sieci kolejowej, które generują utrudnienia. Wystarczy zajrzeć na stację Warszawa Zachodnia, żeby zobaczyć ten ogromy plac budowy, po którym my – jako przewoźnik – jeździmy. Wiele tysięcy kilometrów torów jest teraz remontowanych. To niezbędne, by skrócić czas przejazdu. Tym samym my jako przewoźnik zaoferujemy lepszą ofertę pasażerom i będziemy bardziej konkurencyjni, np. w stosunku do transportu samochodowego – podsumował wiceprezes PKP.

MB

Zdjęcie: Pociąg PKP Intercity/fot. gov.pl

Previous Article

Indeksy S&P 500 i Nasdaq w tym tygodniu spadły najmocniej od marca

Next Article

„Cezary Kulesza okazał brak szacunku”. Specjalista wytyka błędy prezesa PZPN

You might be interested in …

Droga do Prawdy

Ależ w głębi prawdyOdpowiedz stoiNaturalnych korzeniNaturalnych owocówPrawda ostoiSwoją mądrością tryskaNa wieść poznaniaPo szczeblach nam każesię wnosić.Tak by zasłony dymne swychZłowieszczych gościU siebie nie gościć.Och to już nie łatwa to sztukaTam trzeba hartusiły męstwaI giętkiego duchaBy […]