Miał być powód do dumy, a wyszła klapa. Pociąg do Niemiec odjechał pusty

PKP Intercity uruchomiło połączenie Warszawa-Monachium. Pierwszy pociąg odjechał w sobotę wieczorem. Problem w tym, że był on pusty, bo nie można było kupić biletu. Problem rzekomo leży po stronie kolei austriackich.

Nowe połączenia PKP 

Wraz z nowym rocznym rozkładem jazdy, jak zapowiada PKP Intercity, zwiększy się liczba połączeń międzynarodowych. Dzienny pociąg IC Odra połączy Kraków z Berlinem, a po drodze zatrzyma się m.in. w Katowicach, Opolu, Wrocławiu czy Zielonej Górze. Natomiast skład IC Danubius zapewni poranne połączenie Wrocławia i Krakowa z Wiedniem oraz wieczorny powrót. Pociąg będzie składał się z dwóch grup wagonów – jedna wyruszy ze stolicy Małopolski, druga z Dolnego Śląska. Wagony połączą się w Bohuminie, skąd wyruszą dalej do Austrii.

Ponadto od 10 grudnia połączenie IC Chopin zacznie kursować w wydłużonej relacji z Warszawy do Monachium. Nocny pociąg przejedzie przez trzy kraje i po drodze zatrzyma się m.in. w Krakowie, Ostrawie, Wiedniu oraz Salzburgu.

Pusty pociąg do Monachium 

W sobotę nadeszła ta wiekopomna chwila, kiedy to pociąg PKP Intercity odjechał z Warszawy Centralnej do Monachium. Problem w tym, że był on pusty. “Oto on, pociąg nocny ‘Chopin’ wyjechał właśnie z Warszawy pierwszy raz w historii aż do Monachium. Niestety tam nie jedzie nikt, bo PKP Intercity do chwili odjazdu nie uruchomiło sprzedaży biletów w tej relacji. Blamaż, jakiego na kolei dawno nie było. Widocznie nas stać” – napisał na X Dominik Lebda, określający się jako miłośnik kolei. 

Kto zawinił?

Jak przy każdej tego typu sytuacji, pojawia się pytanie, kto zawinił? Otóż, polski przewoźnik po części obwinia za zaistniałą sytuację Koleje Austriackie. “Udostępnianie sprzedaży na pociąg IC Chopin przez Koleje Austriackie dla systemu polskiego jest w trakcie. Systemy sprzedaży PKP Intercity są przygotowane do wydawania biletów, gdy tylko sprzedaż zostanie odblokowana przez przewoźnika austriackiego” – informuje w Wirtualnej Polsce rzecznik prasowy PKP Intercity Cezary Nowak. 

Dodaje również, że “bilety w różnych taryfach sukcesywnie odblokowywane przez Koleje Austriackie będą dostępne w systemie PKP Intercity, w tym w sprzedaży online”. “Według deklaracji kolei austriackich sprzedaż na to połączenie ma być udostępniona dzisiaj” – podkreśla. 

MP

Pociąg PKP Intercity do Monachium. Fot. X/@DominikLebda

Czytaj dalej:

Previous Article

Holandia inicjuje powstanie koalicji krajów na rzecz wycofywania dotacji na paliwa kopalne

Next Article

Były skoczek wierzy w Kamila Stocha. Zwrócił uwagę na jedną istotną rzecz

You might be interested in …

CZARNY PAS PUTINA, MOTOR HOLLANDE’, POLSKIE IE

Duma naszego Wrocławia Hubert Hurkacz grał w Wimbledonie jak natchniony. Wimbledon wszystkim kojarzy się z tenisem – oby coraz bardziej z Hurkaczem i Świątek, choć nie zapominajmy o Łukaszu Kubocie i Agnieszce Radwańskiej oraz Wojciechu […]

Która partia najlepiej zadba o prawa zwierząt?

Poprawa losu zwierząt jest jedną ze spraw, które bardzo leżą mi na sercu. Miliony zwierząt cierpią, będąc przetrzymywanymi, hodowanymi i tuczonymi w wołających o pomstę do nieba warunkach. Fundacja Otwarte Klatki otwarcie mówi o tym […]