Mester z Fed: stopy procentowe są blisko punktu wstrzymania

Alicja Skiba

opublikowano: 2023-10-20 20:20

Prezes Fed w Cleveland, Loretta Mester, powiedziała, że amerykański bank centralny jest bliski zakończenia agresywnej kampanii zacieśnienia stóp procentowych. Warunkiem jest zgodne z oczekiwaniami tempo rozwoju gospodarki – przekazał w piątek Bloomberg.

Posłuchaj

Speaker icon

Zostań subskrybentem

i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

“Niezależnie od decyzji, którą podejmiemy na następnym posiedzeniu, moim zdaniem prawdopodobnie jesteśmy blisko lub w punkcie wstrzymania podwyżek stóp, o ile gospodarka będzie się rozwijać zgodnie z oczekiwaniami” – oświadczyła Mester.

Przedstawiciele Fed będą gromadzić więcej “informacji na temat rozwoju sytuacji gospodarczej i finansowej oraz oceniać skutki zaostrzenia warunków finansowych, które już nastąpiło”.

Wstrzymanie w listopadzie jest możliwe

Przewodniczący Rezerwy Federalnej Jerome Powell zasygnalizował w czwartek, że amerykański bank centralny jest skłonny ponownie utrzymać stopy procentowe na stabilnym poziomie na kolejnym posiedzeniu. Nie wykluczył jednak kolejnej podwyżki, jeśli decydenci dostrzegą dalsze oznaki prężnego wzrostu gospodarczego.

We wrześniu Fed utrzymał stopę procentową w przedziale między 5,25 proc. a 5,5 proc. 12 z 19 urzędników instytucji chce jeszcze jednej podwyżki w tym roku.

Previous Article

Volkswagen obniża swoje prognozy roczne

Next Article

MFW: Indie będą odpowiadały za 18 proc. globalnego wzrostu do 2028 r.

You might be interested in …

Ustawa liberalizująca 10H pcha kurs Onde w górę

Onde zadebiutowało na GPW w 2021 r., pokazując wysoką rentowność kontraktów na budowę farm wiatrowych oraz wchodząc w deweloperkę projektów OZE. Choć akcje w IPO sprzedawano po 26 zł, to w październiku 2022 r. płacono […]

Brytyjski przemysł kurczy się coraz mocniej

Najnowsze dane z brytyjskiej gospodarki niestety potwierdzają pogarszającą się kondycję sektora przemysłowego. Choć inflacja cen producentów wyhamowuje, optymizm producentów słabnie, podobnie jak ich aktywność, informuje Reuters. Alex Lentati / Zuma Press / Forum Zgodnie z opublikowanym […]

Na czym polega pozasądowa ugoda firm

Justyna Klupa [email protected] opublikowano: 2023-08-27 20:00 Ugoda jest dowodem na to, że przedsiębiorcy mogą iść na ustępstwa i porozumieć się w zakresie problematycznych kwestii bez udziału wymiaru sprawiedliwości. Jakie są jej konsekwencje? Przeczytaj artykuł i dowiedz […]