Media: Wielka Brytania nie chce wspierać finansowo Rosji, ale to robi

Indie stały się jednym z największych importerów ropy z Rosji, dzięki czemu indyjskie rafinerie znacząco zwiększyły eksport swoich produktów, także do Wielkiej Brytanii, informuje The Telegraph.

Gazeta wskazuje na dane, które pokazują, że największa indyjska rafineria Jamnagar na zachodnim wybrzeżu kraju w 2022 roku sprowadziła 215 transportów ropy i paliw z Rosji, cztery razy więcej niż rok wcześniej. Od napaści Rosji na Ukrainę brytyjscy importerzy sprowadzili z indyjskiej rafinerii 29 transportów, łącznie 10 mln baryłek, diesla i innych produktów naftowych. To dużo więcej niż w 2021 roku, kiedy sprowadzili z Jamnagar 7 transportów, czyli łącznie 4 mln baryłek.

The Telegraph zauważa, że dane pokazują iż nabywcy zastąpili bezpośredni import z Rosji importem z rafinerii zaopatrujących się w surowiec w tym kraju. W ten sposób pośrednio pomagają Rosji finansować wojnę w Ukrainie. Gazeta podkreśla, że transakcje są zupełnie legalne, ale budzą wątpliwości w związku z głoszoną przez brytyjskie władze potrzebą ograniczenia możliwości finansowych Kremla.

© ℗

Podpis: Marek Druś, The Telegraph

Previous Article

Czechy: po przeliczeniu głosów z 99,6 proc. komisji I turę wyborów prezydenckich wygrywa gen. Pavel

Next Article

Niemcy: terminal LNG w Lubminie oficjalnie otwarty

You might be interested in …

Wojciech Białek: Prognozy dla akcji i obligacji

Wiosnę Wojciech Białek mówił, że to dobry moment na inwestycję w obligacje. Tymczasem ceny amerykańskich skarbówek spadły, co przełożyło się na wzrost rentowności dwulatek o 100 pkt baz., a dziesięciolatek nawet o 150 pkt baz. […]

Biegunka legislacyjna w Kodeksie pracy

materiały prasowe PB: Jak pan ocenia obowiązujące od lutego przepisy o kontroli trzeźwości? Prof. Jacek Męcina z Uniwersytetu Warszawskiego, doradca zarządu Konfederacji Lewiatan: Regulacja tych przepisów od dawna była postulowana przez przedsiębiorców, ponieważ uprawnienia pracodawców […]