Mapa GPW: Ryvu, Synektik, Medicalgorithmics, Kogeneracja i Asbis w centrum uwagi

opublikowano: 2023-10-23 13:22

Na sesji na GPW w poniedziałek, 23 października, wyróżniają się m.in. trzy spółki z szeroko rozumianego sektora ochrony zdrowia.

Posłuchaj

Speaker icon

Zostań subskrybentem

i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Notowania Ryvu tąpnęły po tym, jak spółka opublikowała aktualizację strategii rozwoju flagowej cząsteczki RVU120. Spółka zdecydowała, że badania kliniczne drugiej fazy rozpoczną się w czterech wskazaniach hematologicznych (wcześniej w tym obszarze planowano dwa badania), nie rozpoczną się natomiast we wskazaniach dotyczących guzów litych.

Przy podwyższonych obrotach spada kurs Synektika, dla którego rekomendację zawiesiła analityczka Biura Maklerskiego mBanku. W piątek notowania spadły o 6,4 proc. – również przy podwyższonych obrotach (wolumen 2x większy niż średnia za ostatni miesiąc).

Spada kurs Medicalgorithmics po wypowiedzeniu umowy przez kluczowego dla spółki klienta w USA. Zarząd zapewnia jednak, że był na to przygotowany i wyrwa w przychodach zostanie zasypana.

W górę idzie natomiast kurs Kogeneracji. Pomógł raport z wycenę wynoszącą niemal cztery razy więcej niż kurs na GPW. Co ciekawe, raport przygotowano na zlecenie grupy inwestorów.

Lekko drożeją akcje Asbisu. We wrześniu spółka zwiększyła przychody o 4 proc. r/r do 304 mln USD.

Które spółki przyciągają wyjątkową uwagę na New Connect

Które spółki z rynku głównego są najbliżej rocznego maksimum

Które spółki z rynku głównego są najbliżej rocznego minimum

Previous Article

Credit Agricole: rozpoczęła się faza ożywienia gospodarczego w Polsce

Next Article

Wyraźne spadki na kontraktach

You might be interested in …

Siła dolara skrywa osiągi złota

Pod koniec października nowojorskie kontrakty terminowe na złoto były notowane po 2009 dolarów za uncję trojańską. W samym październiku kurs królewskiego metalu poszedł w górę o 7,5 proc. po bolesnych spadkach w sierpniu i wrześniu. […]

Toyota zaczyna walczyć cenami

Marcin Bołtryk [email protected] opublikowano: 2023-08-06 20:00 Od blisko trzech lat Toyota jest liderem polskiego rynku nowych aut. Uruchamia program, który ma jej zapewnić przewagę na kolejne lata. przeczytaj artykuł i dowiedz się: które toyoty sprzedają się […]