Mapa GPW: Pepco, Rafako, Road Studio, Synektik i 11 bit studios w centrum uwagi

opublikowano: 2023-10-19 11:03

Posłuchaj

Speaker icon

Zostań subskrybentem

i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Drugą sesję z rzędu wyraźnie spadają notowania Pepco. Zanurkowały wczoraj po zakończeniu konferencji, na której zarząd zaprezentował szczegóły reorientacji strategii, a także informacje o losach pakietu kontrolnego.

W górę idzie kurs Rafako. Wczoraj jeszcze w trakcie sesji zarząd spółki poinformował o przystąpieniu do sporządzenia wniosku o ogłoszenie upadłości, ale zaznaczono, że nie jest to jednoznaczne z podjęciem decyzji o złożeniu takiego wniosku. Po sesji opublikowano natomiast ogłoszenie o zwołaniu NWZ, które zajmie się m.in. uchwałami emisji dla wierzycieli układowych.

Fatalny dzień mają akcjonariusze Road Studia, a niewiele lepszy – Movie Games, akcjonariusza tej firmy i współwydawcy gry “Alaskan Road Truckers”. To kolejny tytuł polskiego studia, którego premiera nie sprostała oczekiwaniom inwestorów (a także graczy, sądząc po ocenach).

Czym najmocniej handluje się na New Connect

Drożeją akcje Synektika. W kwartale zakończonym 30 września (dla spółki to IV kwartał roku obrotowego 2022) Synektik zanotował 135 mln zł przychodów, o 131 proc. więcej r/r.

Podwyższone obroty można zaobserwować na 11 bit studios, ale kurs zmienia się w niewielkim zakresie. Spółka wyda grę „Indika”, której producentem jest wywodzące się z Rosji studio Odd Meter. Premiera zaplanowana jest na I kw. 2024 r. Więcej…

Które spółki przyciągają wyjątkową uwagę na rynku głównym GPW

Które spółki z rynku głównego są najbliżej rocznego maksimum

Które spółki z rynku głównego są najbliżej rocznego minimum

Previous Article

Największy spadek zysków TSMC od prawie pięciu lat

Next Article

Chińczycy zbudują turbinę wiatrową wysoką jak wieża Eiffla

You might be interested in …

Poprawa nastrojów w niemieckim biznesie

W styczniu nastroje w niemieckim biznesie poprawiły się, ponieważ największa europejska gospodarka rozpoczęła nowy rok ze słabnącą inflacją i lepszymi perspektywami, wynika z sondażu przeprowadzonego w środę – podaje agencja Reutersa. FABIAN BIMMER / Reuters / Forum Instytut Ifo poinformował, […]