Mapa GPW: Pepco, Grupa Azoty, Asseco Poland, Starward i EC Będzin w centrum uwagi

opublikowano: 2023-09-19 12:10

Na sesji we wtorek dominują spadki, a powodów do zadowolenia nie mają min. akcjonariusze Pepco i Grupy Azoty.

Posłuchaj

Speaker icon

Zostań subskrybentem

i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Kurs właściciela sieci sklepów z mydłem i powidłem pogłębia historyczny dołek. Impulsem do wezbrania fali wyprzedaży było obniżenie prognoz oraz rezygnacja prezesa ze stanowiska.

W gronie spółek z kursem blisko rocznego minimum jest też Grupa Azoty, której wyniki za II kwartał in minus odbiegają od oczekiwań analityków.

Na mapie rynku wyróżnia się też Asseco Poland – niestety także kolorem czerwonym. Doszło do przetasowań w akcjonariacie, informatycznego giganta, a części akcji pozbędzie się Cyfrowy Polsat.

Kurs notowanego na NewConnect Starward Industries negatywnie zareagował na rezygnację Michała Pietrzkiewicza z zasiadania w zarządzie.

Przecena trwa już jednak od początku sierpnia.

Kurs EC Będzin nie zareagował na komunikat UKNF, z którego wynika, że nie doszło do wykorzystania informacji poufnej, a jedynie co najwyżej do ujawnienia jej nieuprawnionym osobom. Przypomnijmy, że już wcześniej urząd nie dopatrzył się manipulacji kursem spółki.

Previous Article

Analiza poranna – Trwa wyczekiwanie na decyzję i prognozy FOMC

Next Article

Obniżka stóp procentowych w Czechach możliwa jeszcze w tym roku

You might be interested in …

Ropa Brent podrożała w piątek do 75,33 dol., a WTI do 71,39 dol.

opublikowano: wczoraj, 05-05-2023, 17:14 Posłuchaj W piątek po godz. 17 notowania baryłki ropy Brent na giełdzie w Londynie wzrosły o 3,9 proc., do 75,33 dol., a notowania ropy WTI na giełdzie w Nowym Jorku poszły w górę o 4,13 proc., do 71,39 dol. Andrey Rudakov/Bloomberg W piątek […]

Ropa najdroższa od tygodnia

Cena ropy wzrosła po zapowiedzi zmniejszenia wydobycia przez Arabię Saudyjską. To trzecia sesja z rzędu zakończona zwyżką kursu. W niedzielę Arabia Saudyjska ogłosiła, że od lipca zmniejszy wydobycie o dodatkowy 1 mln baryłek dziennie i podwyższy ceny. Początkowo […]