Mapa GPW: banki, gaming i konsument w centrum uwagi

Wyraźną zwyżkę notują PKO BP i Pekao, a także mniejsze banki, jak Alior i Millennium. Wczoraj pojawił się projekt ustawy o wakacjach kredytowych. Uprawnione mają być do nich osoby, które zaciągnęły nie więcej niż 400 tys. kredytu, a ci, którzy wzięli więcej (maksymalnie 800 tys. zł) muszą spełnić kryterium dochodowe – rata kapitałowa i odsetkowa musi przekraczać 50 proc. średniego miesięcznego dochodu gospodarstwa domowego. Warunki są więc dość liberalne, a ZBP oszacował już, że branżę będzie to kosztować 4,7-,6,4 mld zł.

Jest jednak mało prawdopodobne, że projektem zajmie się obecny parlament, a koalicja KO-Lewica-Polska 2050 nie ma jednoznacznego stanowiska, czy wakacje kredytowe zostaną wydłużone na 2024 r.

Spada kurs CI Games. Spółka podała nieco więcej informacji o strukturze sprzedaży gry “Lords of the Fallen”, a także wielkość budżetu. Jest on wyższy niż wcześniej zapowiadał zarząd (281 mln zł vs “ponad 200 mln zł).

Na NewConnect rośnie kurs One More Level, którego produkcja – “Ghostrunner 2”, zebrała dobre recenzje portali branżowych.

Lekko w górę idzie kurs Bloobera, który podpisał umowę licencyjną ze spółką Viacom International. Na podstawie umowy polskiej spółce udzielona została licencja na stworzenie gry w oparciu o IP posiadane przez Viacom, które zostanie wykorzystane w ramach produkcji projektu I.

W górę idą notowania takich spółek, jak Allegro, LPP, Pepco i Dino. Dane o sprzedaży detalicznej pokazują, że recesja w konsumpcji się skończyła. Nie zaczęło się jeszcze jednak ożywienie pełną gębą, na razie ludzie kupują więcej mniejszych towarów. W najbliższych miesiącach pojawi się natomiast kilka czynników, które mogą być jak węgiel dosypywany do pieca konsumpcji: dużo wyższa płaca minimalna, większe transfery socjalne, podwyżki w budżetówce, a może nawet kolejne cięcia podatków. Więcej…

Które spółki z rynku głównego są najbliżej rocznego maksimum

Które spółki z rynku głównego są najbliżej rocznego minimum

Previous Article

Norwegia: największy fundusz majątkowy świata stracił 34 mld USD w trzecim kwartale

Next Article

Dimon: prognozy banków centralnych są całkowicie nietrafione

You might be interested in …

Rekordowy Prime Day Amazona

12,7 mld USD wydali Amerykanie na zakupy online podczas eventu Amazon Prime Day. Dotknięci wysoką inflacją konsumenci polowali i czekali na zniżki w Internecie kosztem handlu stacjonarnego, donosi Reuters. fot. Bloomberg Wartość odnotowanej sprzedaży była o 6,1 proc. wyższa […]

Orlen ma opcję na wiatrową pożyczkę

4,69 mld zł – o taką pożyczkę na budowę pierwszej farmy wiatrowej na Bałtyku ubiegać się może PKN Orlen. O taką kwotę koncern wnioskował i taką możliwość przyznało mu Ministerstwo Aktywów Państwowych (MAP), rozdzielające pieniądze […]