Lit potanieje

Zdaniem prezesa czołowej chińskiej grupy wydobywczej Sinomine Resource w 2023 roku możliwy jest nawet 25-proc. spadek ceny litu, pisze Bloomberg.

Adobe Stock

– Uważam, że trend stopniowego spadku wartości litu będzie kontynuowany w przyszłym roku. Jego cena może zmaleć nawet o około jedną czwartą w stosunku do obecnego poziomu – stwierdził Wang Pingwei, prezes grupy Sinomine Resource.

Dodał on, że za spadkiem wartości ,,jednego z budulców akumulatorów stoi sytuacja rynkowa’’. Wang spodziewa się ,,nadwyżki produktu i co za tym idzie obniżki jego ceny’’.

Oznaczałoby to, że w 2023 roku za tonę węglanu litu zapłacimy około 400 tys. juanów (57 443 USD). Zgodnie z danymi opublikowanymi przez firmę Asian Metal jeszcze w połowie listopada była to kwota 600 tys. juanów (85 940 USD).

© ℗

Previous Article

Wojciechowski: ukraińskie zboże wywołało lokalnie zakłócenia na rynku

Next Article

Bank Tajlandii liczy na utrzymanie ożywienia gospodarczego

You might be interested in …

PayPal zwolni 2 tys. pracowników

Operator płatności elektronicznych PayPal ogłosił we wtorek zamiar zwolnienia 2 tys. pracowników, informuje CNBC. Oznacza to redukcję globalnego zatrudnienia w spółce o ok. 7 proc. Zwolnienia mają być realizowane w nadchodzących tygodniach. Niektóre działy będą mocniej redukowane […]

Universal Music zarobiła 230 mln USD na płycie Swift

Najnowsza płyta Taylor Swift “Midnights” okazała się bardzo lukratywnym źródłem dochodu dla Universal Music Group w 2022 r. Wytwórnia zarobiła na albumie 230 mln USD – przekazał Bloomberg. Taylor Swift Bloomberg “Midnights” rozszedł się w sześciu milionach […]