Limity na Węgrzech: 1 litr mleka i oleju, 1 kg ziemniaków, cukru i mąki na osobę

Zamrożenie cen na Węgrzech

Limity cen wprowadzono na Węgrzech w lutym tego roku. Objęte nimi został m. in. cukier, mleko, mąka czy olej. Z kolei w listopadzie zamrożono ceny świeżych jaj i ziemniaków.

Media donoszą, że teraz w węgierskich sklepach wprowadzone zostają ograniczenia ilościowe. Ekspert tematyki węgierskiej Dominik Héjj na Twitterze poinformował, że na taki krok zdecydowała się sieć sklepów Aldi.

— Drodzy klienci! W celu zabezpieczenia dostępności produktów, wprowadzamy ograniczenia w liczbie towarów możliwych do zakupienia na jedną osobę” — można przeczytać. Limity to m.in. 1 litr mleka, 1 kg ziemniaków, jedno pudełko jaj — napisał. Dodał jednocześnie, że limity wprowadzono również w innych sklepach.

Ograniczenia w Aldi

Węgierski portal Portfolio wymienił produkty objęte limitami. Z listy wynika, że klienci kupić mogą maksymalnie jeden kilogram lub jedno opakowanie ziemniaków, 1 litr oleju, 1 kg cukru granulowanego, 1 karton lub tackę jajek, 1 litr mleka, 1 opakowanie piersi z kurczaka i udźca wieprzowego oraz 1 kg mąki. Redakcja portalu zapytała firmę Aldi o te ograniczenia.

“ALDI chce się upewnić, że wszyscy konsumenci mają dostęp do produktów objętych limitem ceny. Wraz ze swoimi partnerami-dostawcami firma monitoruje rozwój sytuacji na rynku i podejmuje wspólne wysiłki, aby zapewnić dostępność wszystkich produktów, w tym tych, których dotyczy zamrożenie cen. W ostatnim czasie sieć handlowa odnotowała duże zainteresowanie tymi produktami, dlatego od 17.12.2022 r. ograniczy ilość, którą będzie można nabyć na osobę” — wyjaśnia sieć Aldi. Podkreślono również, że limit ilościowy obowiązuje jednakowo we wszystkich sklepach ALDI na Węgrzech.

RB

Czytaj dalej:

Previous Article

Ceny benzyny przed świętami. Obajtek: Polacy, nie kupujcie paliwa na zapas

Next Article

Waloryzacja emerytur i rent rolniczych – rząd wprowadza zmiany

You might be interested in …

Obywatele mają prawo wiedzieć. Ale nie wszystko

Gdy PiS przegłosował pierwszą wersję  ustawy  Lex Putin, wszystkie cyngle z mediów PiSowskich oraz sam  A. Duda powtarzali jak mantrę Obywatele mają prawo wiedzieć. Gdyby wybuchła afera wizowa, o której nie dowiedzielibyśmy się gdyby nie […]

Import i eksport zbóż z Polski w maju

Do czwartku 25 maja wjechało 16 tys. ton zboża. Dane o kolejnych dniach będę miał niebawem – poinformował 26 maja minister rolnictwa Robert Telus. Wyliczył, że było to 15 tys. ton kukurydzy i 1 tys. […]

Czarnek był brutalny und agresywny (nagranie)

Jesteśmy wstrząśnięci otwartością,z jaką mówi się o pewnych rzeczach po stronie rządu.Dla mnie to było wręcz niespotykane. Sabine Verheyen W notce https://www.salon24.pl/u/rk1/1302624,czarnek-byl-brutalny-i-agresywny wrzuciłem link do tekstu OKOpressu (powielonego oczywiście przez Onet), by pokazać jak przekaziory […]