Lidl i Biedronka mają kłopoty przez klientów. Skala problemu wciąż narasta

Coraz więcej kradzieży w Biedronce i Lidlu

W polskich sklepach klienci coraz częściej decydują się na kradzieże. Dotyka to w szczególności popularne dyskonty, takie jak Biedronka i Lidl.

— Kiedyś ginęły raczej droższe produkty, a teraz wszystko, co tylko zmieści się do kieszeni, ludzie kradną nawet bułki — powiedziała w rozmowie z “Gazetą Pomorską” kasjerka jednej z bydgoskich Biedronek.

— Nieraz złodzieje wpadają. Zwykle, jeśli raz uda im się coś ukraść, próbują następnego dnia lub w najbliższym czasie i wtedy już ochrona ma ich na oku — dodała pracowniczka Biedronki.

Skutki drożyzny. Lidl bagatelizuje problem

“Gazeta Pomorska” próbowała ustalić straty poniesione przez poszczególne sklepy w wyniku kradzieży. Okazuje się, że niewielu przedstawicieli poszczególnych sieci chce o tym mówić. Oficjalnego komunikatu od Biedronki nie było. Gazeta odpowiedź otrzymała jedynie od Lidla.

— W naszych sklepach mają miejsce drobne kradzieże, ale ich skala jest niewielka i ciągle się zmniejsza — poinformowano w oficjalnej odpowiedzi.

Z kolei statystyki mówią, że kradzieże w sklepach są coraz większym problemem branży handlowej. Najgorszej sytuacja wygląda w małych, osiedlowych sklepach.

Biedronka, Lidl i inni. Problem wcale nie znika, tylko się pogłębia

Dane Komendy Głównej Policji wskazują, że od stycznia do października 2022 roku stwierdzono 26 030 kradzieży w sklepach. Co o 29,5 proc. więcej niż w analogicznym okresie w ubiegłym roku. Wówczas takich przypadków odnotowano 20 107. Z kolei w 2020 roku – 16 387 — informuje Radio ZET.

Stacja cytuje wypowiedź eksperta branży retailowej z Grupy SkipWish, Macieja Tygielskiego. Wskazuje on, że wzrost przestępstw kradzieży stanowi spory problem społeczny oraz podkreśla, że to efekt ciągle zwiększających się kosztów życia.

RB

Czytaj dalej:

Previous Article

Via Carpatia – powstaje kluczowa inwestycja dla wschodniej flanki NATO

Next Article

Niedziela handlowa 2022. W grudniu kluczowe będą dwa terminy

You might be interested in …

Krzysztof Blinka. Wyjście awaryjne.

Opowiadanie o tym co nam zafundowano w ciągu ostatnich dwóch lat, na czym stoimy, co możemy z tym zrobić i co oni mogą zrobić nam. Cz. I. Zaczęło się dość banalnie – od wpisu na […]