LG napędzi Toyotę

Toyota i LG Energy Solution zawarły kontrakt, który zakłada dostawę od 2025 r. baterii litowo-jonowych do samochodów elektrycznych o łącznej pojemności 20 GWh rocznie. Baterie będą montowane w nowych modelach Toyoty produkowanych w USA.

Toyota chce w najbliższych siedmiu latach wprowadzić 30 nowych modeli aut elektrycznych. Planuje, że w 2030 r. sprzedaż bezemisyjnych aut osiągnie poziom około 3,5 mln sztuk rocznie. W tym celu pracuje nad nowymi rodzajami baterii, inwestuje w innowacyjne technologie, w nowe metody produkcji, a także zawiera strategiczne partnerstwa. Produkowane przez LG Energy Solution w zakładach w Michigan moduły będą składać się z ogniw zawierających nikiel, kobalt, mangan, aluminium (NCMA). Producent baterii przeznaczył już 2,85 mld EUR na rozbudowę linii produkcyjnych wyłącznie na potrzeby Toyoty. Gotowe moduły będą dostarczane do fabryki Toyoty w Kentucky, gdzie będą montowane w nowych modelach aut elektrycznych.

— Toyota chce jak najszybciej ograniczyć emisję CO2, dlatego stałe dostawy dużej liczby baterii litowo-jonowych są kluczowe. Równie ważne jest budowanie długoterminowych relacji partnerskich w kontekście planów rozwoju samochodów elektrycznych w USA. Z optymizmem patrzymy na współpracę z LG Energy Solution — mówi Tetsuo Ogawa, prezes i dyrektor generalny Toyota Motor North America.

Youngsoo Kwon, dyrektor generalny LG Energy Solution, dodaje, że dzięki tej umowie LG zwiększy produkcję w Ameryce Północnej, co przyczyni się do przyspieszenia elektryfikacji regionu.

Previous Article

Optymizm drzewiarzy, spokój energetyków

Next Article

Polscy producenci pociągów wyjeżdżają za granicę

You might be interested in …

To warto wiedzieć przed sesją na GPW 29 XI 2023

opublikowano: 2023-11-29 07:53 Dziesięć rzeczy, które warto wiedzieć przed rozpoczęciem sesji na GPW. Informacje ze spółek, analizy i rekomendacje. Posłuchaj Zostań subskrybentem i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl 1. W trzecim kwartale 2023 […]

Odżywają obawy przed nowym wyścigiem nuklearnym między USA a Rosją

Departament Energii, odpowiedzialny za amerykański arsenał nuklearny, poinformował, że w testach przeprowadzonych w południowej Nevadzie wykorzystano substancje chemiczne i radioizotopy do “zweryfikowania nowych modeli przewidywanych eksplozji”. Modele te mają pomóc w wykrywaniu wybuchów atomowych w […]