Kurs dolara zniżkuje. Euro się umacnia. Cisza przed burzą?

Sytuacja ta odzwierciedla kontynuację spadku na rynkach obligacji rządowych związanej z oczekiwaniami, że banki centralne utrzymają stopy procentowe na wysokim poziomie. Rynek walutowy pozostaje jednak w dużej mierze spokojny w oczekiwaniu na ważne wydarzenia planowane na ten tydzień, takie jak posiedzenie Europejskiego Banku Centralnego oraz publikacja danych dotyczących PKB Stanów Zjednoczonych i preferowanego wskaźnika inflacji Rezerwy Federalnej.

Konflikt między Izraelem a Hamasem rozleje się na inne kraje?

Poza tym rynki pozostają napięte z powodu ryzyka, że konflikt między Izraelem a islamistyczną grupą Hamas w Gazie może przerodzić się w szerszy konflikt regionalny. W poniedziałek rano doszło do izraelskich ataków powietrznych w Gazie, a Stany Zjednoczone zdecydowały się na wysłanie dodatkowych zasobów wojskowych na ten obszar.

Indeks dolara, który mierzy jego siłę w porównaniu do sześciu innych głównych walut, spada o 0,2 proc., wynosząc 105,97. Na początku sesji indeks wzrósł nawet do 106,33.

Kurs euro zwyżkuje natomiast o 0,24 proc. względem notowań dolara amerykańskiego.

Warto również zaznaczyć, że Europejski Bank Centralny ma na czwartek zaplanowane posiedzenie. EBC wcześniej podniósł swoje podstawowe stopy procentowe we wrześniu o 25 punktów bazowych.

Previous Article

Nowe przepisy UE o usługach finansowych online i przez telefon. Zwiększą bezpieczeństwo umów

Next Article

Prezes PSL: chcemy współtworzyć koalicję rządową z KO, Lewicą, Polską2050 i samorządowcami

You might be interested in …