Kurs dolara wobec jena osiągnął tygodniowe maksimum

W środę kurs dolara osiągnął najwyższy poziom w stosunku do jena od ponad tygodnia, wzmocniony skokiem rentowności obligacji skarbowych i oczekiwaniem wśród inwestorów na odbicie chińskiego wzrostu wraz z rozluźnieniem ograniczeń związanych z wirusem COVID-19 – podaje agencja Reutersa.

Kiyoshi Ota/Bloomberg

Kurs jena również znalazł się pod presją po tym, jak Bank Japonii zasygnalizował, że niespodziewana zmiana polityki w zeszłym tygodniu nie oznacza początku szerszego wycofywania bodźców monetarnych.

Kurs dolara wzrósł aż o 0,67 proc. do 134,40 JPY w handlu azjatyckim, najwięcej od 20 grudnia, kiedy BOJ spowodował gwałtowny spadek kursu pary z nieoczekiwanym poluzowaniem przedziału rentowności 10-letnich japońskich obligacji rządowych.

Tego dnia kurs jena odnotował największy jednodniowy wzrost w stosunku do dolara od 24 lat, zamykając się o 3,8 proc. wyżej w ciągu dnia, ponieważ inwestorzy spekulowali na temat ostatecznego wycofania bodźca.

© ℗

Podpis: ON, Reuters

Previous Article

Minister Buda: w styczniu nowy pakiet rozwiązań ws. patologii na rynku mieszkaniowym

Next Article

Minister Buda: dopłata do fotowoltaiki dla spółdzielni i wspólnot wyniesie 50 proc.

You might be interested in …

Drobni inwestorzy rzucili się na IPO małych spółek

W marcu 80 proc. transakcji na rynku pierwotnym akcji dotyczyły ofert spółek o wartości nie przekraczającej 50 mln USD, wynika z danych agencji Bloomberg (dane nie uwzględniają SPAC, czyli spółek, które pozyskują kapitał, żeby przejąć […]

LabFarm rozpoczyna kolejny etap produkcji mięsa komórkowego

fot. ARC “LabFarm przechodzi do kolejnego etapu fazy rozwojowo-badawczej. Ostatnio do laboratorium na warszawskim Wilanowie trafił najwyższej klasy sprzęt – bioreaktory Thermo Fisher Scientific, których wykorzystanie pozwoli na zwiększenie wydajności procesu hodowli komórek i przyspieszenie […]