Kurs dolara spada po silnych wzrostach

Oskar NawalanyOskar Nawalany

opublikowano: 2023-09-08 20:34

Kurs dolara amerykańskiego spada nieznacznie w piątek, ale nadal utrzymuje się na dobrej drodze do osiągnięcia ósmego tygodnia z rzędu wzrostów – podaje agencja Reuters.

Posłuchaj

Speaker icon

Zostań subskrybentem

i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Obecna seria wzrostów indeksu dolara będzie najdłuższą od 2014 roku, co potwierdzają najnowsze raporty, które wskazują na odporność amerykańskiej gospodarki.

W międzyczasie chiński juan osiągnął swój najniższy poziom od 2007 roku z powodu obaw o zwolnienie tempa wzrostu chińskiej gospodarki.

Mocne dane gospodarcze z USA w tym tygodniu wywołały obawy inwestorów, że nawet jeśli Rezerwa Federalna pozostawi stopy procentowe na niezmienionym poziomie w tym miesiącu, to mogą one utrzymać się na stosunkowo wysokim pułapie przez dłuższy czas niż pierwotnie zakładano.

W przyszłym tygodniu zostanie opublikowany odczyt indeksu cen towarów i usług konsumenckich w USA.

Paneuropejski indeks STOXX 600 wzrasta o 0,2 proc., przerywając siedmiodniową serię spadków, podczas gdy globalny indeks akcji MSCI zyskuje 0,24 proc.

Previous Article

“Financial Times”: Elon Musk bez pytania przekazał biografowi korespondencję z ukraińskim wicepremierem – Puls Biznesu

Next Article

Cena złota w górę w piątek. Notowania złota zniżkują w skali tygodniowej

You might be interested in …

Firmy szukają pracowników dorywczych

Marta Maj [email protected] opublikowano: 2023-08-27 20:00 Branża handlowa coraz częściej wspiera się elastycznym zatrudnieniem. Na jakie oferty pracy mogą liczyć osoby poszukujące natychmiastowych zleceń? Przeczytaj artykuł i dowiedz się: jakich pracowników dorywczych poszukuje branża handlowa kto […]

Dobry finisz po trudnym miesiącu

Wtorkowe notowania na rynku warszawskim odbyły się w sprzyjającym popytowi kontekście. Osłabienie dolara wzmacniało ceny surowców i pośrednio pomagało też blue chipom w Warszawie. Akcje PKN Orlen zdrożały o 5,7 procent przenosząc zwyżkę ceny ropy o 2,3 […]

Kluby Premier League oskarżane o unikanie podatków

Na co najmniej 470 mln funtów (blisko 2,5 mld zł) oszacowano kwotę utraconych podatków, których płacenia od 2015 r. uniknęły kluby angielskiej Premier League. Nadzór stwierdził, że proceder ten jest realizowany na skalę przemysłową, donosi Bloomberg. Richard Heathcote / […]