Kurs bitcoina zwyżkuje. Nadejdą kolejne wzrosty największej kryptowaluty?

Oskar NawalanyOskar Nawalany

opublikowano: 2023-10-23 20:29

Kurs bitcoina notuje w poniedziałek wzrost o 4,1 proc., przekraczając poziom 31 tys. USD. Aprecjacja ta jest wynikiem ogólnego optymizmu co do wzrostu popytu na kryptowalutę, szczególnie ze strony funduszy giełdowych, co jest pierwszą taką aprecjacją od lipca – podaje agencja Bloomberg.

Posłuchaj

Speaker icon

Zostań subskrybentem

i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Kurs bitcoina wzrósł o 9,8 proc. w ciągu ostatnich siedmiu dni, co stanowi największą tygodniową zwyżkę od czerwca. Dzieje się to głównie z powodu nadziei na zatwierdzenie pierwszych amerykańskich funduszy ETF inwestujących bezpośrednio w bitcoina.

Prognoza: kurs bitcoina może pójść w górę podczas kolejnego miesiąca?

Historyczne dane wskazują, że tygodniowe wzrosty o takiej wielkości przeważnie przewidują średni wzrost wartości bitcoina o 10 proc. w ciągu kolejnego miesiąca.

Firmy zarządzające aktywami, takie jak BlackRock oraz Fidelity Investments, konkurują o udział w rynku spotowych funduszy ETF na bitcoina w Stanach Zjednoczonych. Może to przynieść nowe inwestycje w największą kryptowalutę.

Dodatkowo zmiana tonu wypowiedzi przedstawicieli Rezerwy Federalnej może również wspierać bitcoina. Wydaje się, że Rezerwa Federalna sugeruje obniżenie potrzeby kolejnych podwyżek stóp procentowych po zmianach na rynkach finansowych.

Inne kryptowaluty również zyskują na wartości w poniedziałek. Przykładowo Ethereum zalicza aprecjację o 4 proc.

Previous Article

Te konsultacje to gra pozorów

Next Article

Biały Dom: wysłaliśmy oficerów, by doradzali izraelskiej armii

You might be interested in …

Euroland: sprzedaż detaliczna spadła mocniej od prognoz

Grudniowa sprzedaż detaliczna w strefie euro zaliczyła spadek, i to gorszy niż oczekiwano. Sugeruje to, że konsumenci mocno redukowali wydatki, nawet mimo okresu świątecznej sprzedaży, który w roku należy do prawdziwych żniw dla detalistów, informuje Reuters. Grzegorz Kawecki/Puls Biznesu Obliczany […]

Mapa GPW: CI Games, KGHM, LiveChat i Azoty w centrum uwagi

Na warszawskiej giełdzie znów zrobiło się zielono, a prym wśród blue chipów wiedzie KGHM. Do wyraźnej zwyżki kursu KGHM wystarczyło, by cena miedzi zmierzała do zaliczenia pierwszego pozytywnego tygodnia po zniżce trwającej od półtora miesiąca. W […]

Ropa dalej zyskuje, pomagają ograniczenia w dostawach

Alicja Skiba [email protected] opublikowano: 2023-08-11 21:53 Kontrakty terminowe na ropę naftową drożały w piątek, co oznaczało siódmy z rzędu wzrost cen surowca. Aprecjację wsparły ograniczenia dostaw, co było konsekwencją ogłoszonych wcześniej cięć produkcji przez Arabię Saudyjską […]