Kurs bitcoina powyżej 20 tys. USD

Cena bitcoina przekroczyła 21 tys. USD w sobotę, bo rośnie przekonanie, że najpopularniejsza kryptowaluta znalazła już dno, informuje Bloomberg.

Kurs bitcoina dochodził w sobotę do 21237 USD. Obecnie rośnie o 9,3 proc. do 20692 USD. Kurs bitcona nie przekraczał 20 tys. USD od 8 listopada. Sobota to 11. dzień wzrostu wartości najpopularniejszej kryptowaluty.

fot. Bloomberg

fot. Bloomberg

Oprócz bitcoina drożeją także inne kryptowaluty, a wartość wszystkich przekroczyła 1 bln USD po raz pierwszy od pierwszych dni listopada.

– Kryptoaktywa drożeją po danych o inflacji, co sugeruje, że korelacja krypto z makro nie słabnie – powiedział Sean Farrell, szef strategii na rynku kryptoaktywów w Fundstrat. – Jest duże prawdopodobieństwo, że ceny kryptoaktywów znalazły już dno – dodał.

Katie Stockton, współzałożycielka Fairlead Strategies zaleca jednak ostrożność co do obecnego rajdu wzrostowego, który wyniósł kurs bitcoina powyżej 200-dniowej średniej ruchomej po raz pierwszy od roku. Wskazuje na znaczące wykupienie rynku. Jej zdaniem, poziom oporu kursu bitcoina to 21,5 tys. USD.

© ℗

Previous Article

Granerud zaskoczył przed zawodami w Zakopanem. Szczere wyznanie Norwega

Next Article

Szef NATO chce zwiększenia produkcji zbrojeniowej, aby nadal wspierać Ukrainę

You might be interested in …