Kurs bitcoina nie utrzymał się powyżej 27 tys. USD

opublikowano: 2023-09-18 21:07

Kurs bitcoina wzrosła w poniedziałek po raz pierwszy od sierpnia powyżej 27 tys. USD. Nie zdołał się jednak utrzymać tak wysoko.

Posłuchaj

Speaker icon

Zostań subskrybentem

i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Kurs najpopularniejszej kryptowaluty rósł w poniedziałek nawet o 3,7 proc. do 27419 USD. Jako powód podawano przekonanie o utrzymaniu przez Fed stóp na dotychczasowym poziomie na posiedzeniu kończącym się w środę.

Kiedy pojawiły się spekulacje o możliwości wzrostu wartości bitcoina powyżej 30 tys. USD kurs kryptowaluty zaczął wyraźnie iść w dół. Obecnie drożeje już tylko o 0,7 proc. do 26695,61 USD. Dessislava Ianeva, analityczka Kaiko uważa, że wciąż nie ma istotnego katalizatora wzrostu kursu bitcoina, a w obecnym otoczeniu niskiej płynności wystarczy niewielka presja aby nastąpiła wyraźna zmiana ceny, wzmacniana dodatkowo przez reakcję rynku derywatów.

Previous Article

Złoto najdroższe od ponad dwóch tygodni

Next Article

Ropa znów najdroższa w tym roku

You might be interested in …

Notowania ropy Brent tracą w wyniku obaw o decyzję Rezerwy Federalnej

Zamieszanie związane z przyszłymi decyzjami Rezerwy Federalnej popchnęło notowania ropy do kolejnej rundy sprzedaży w środę. Podczas sesji cena ropy Brent niepewnie wisiała na poziomie wsparcia 80 USD za baryłkę. Bloomberg Creative Photos Kilku decydentów w z Federalnego Komitetu Otwartego Rynku […]