Kupuj, trzymaj, sprzedaj. Rekomendacje tygodnia dla spółek z GPW 7/2023

fot. ARC

1. Tydzień zaczął się od publikacji portfela spółek, które zdaniem analityków DM BOŚ będą zachowywać się lepiej od rynku w najbliższych tygodniach.

2. Vladimira Urbankova, analityczka Erste, podniosła z “trzymaj” do “akumuluj” rekomendację dla akcji Ryvu Therapeutics.

Wcześniej pozytywne rekomendacje wydały także analityczki z mBanku (kupuj z ceną docelową 80 zł) i Trigona (kupuj z ceną docelową 85,1 zł).

Obecnie dla akcji spółki obowiązuje 6 rekomendacji i wszystkie są pozytywne – wynika z danych agencji Bloomberg.

3. Podobnie jednoznaczne są opinie analityków o atrakcyjności inwestycyjnej akcji Ciechu (wszystkie 9 rekomendacji to “kupuj” lub “lepiej od rynku”). Najnowsze zalecenie pochodzi od Jakuba Szkopka z Erste (kupuj z ceną docelową 57 zł) i zostało ono wydane już po tym, jak KI Chemistry zadeklarował wezwanie na pozostałe akcje spółki z ceną 49 zł za sztukę.

4. Serii pozytywnych rekomendacji doczekał się LiveChat. Najnowsza jest autorstwa Piotra Bogusza z Erste, który podniósł cenę docelową ze 130,7 do 188,4 zł. Wcześniej na podobny krok zdecydowali się analitycy PKO BP (cena docelowa poszła w górę ze 125 do 170 zł) i BM Pekao (cena docelowa podniesiona ze 129,5 do 189,4 zł).

Kurs LiveChatu wynosi obecnie 153 zł.

5. Andrzej Powierża, analityk Citi, obniżył z “kupuj” do “neutralnie” rekomendację dla akcji PZU. Cena docelowa nieznacznie jednak wzrosłą – z 33,6 do 34,9 zł.

6. Sylwia Jaśkiewicz z DM BOŚ obniżyła rekomendację dla Selvity z “kupuj” do “trzymaj”. Cenę docelową skorygowała z 106,5 do 100,6 zł.

7. DM BOŚ utrzymał rekomendację “kupuj” dla Benefitu Systems, podnosząc jednocześnie wycenę akcji spółki do 926 zł.

Previous Article

Kurs dolara najmocniejszy od sześciu tygodni

Next Article

Rynek obligacji. Piwotu nie ma, ale nudy też nie

You might be interested in …

Polski Koncern Naftowy Orlen zmienia nazwę

Polski Koncern Naftowy Orlen Spółka Akcyjna zmienia nazwę na Orlen Spółka Akcyjna – wynika z uzasadnienia do projektu uchwały zwyczajnego walnego zgromadzenia akcjonariuszy spółki, które zwołano na 21 czerwca. “Niniejszym informujemy, że w przedmiocie obrad Walnego Zgromadzenia Polskiego Koncernu […]

Europejski rynek akcji odrobił straty z początku sesji

Paneuropejski Stoxx Europe 600 spada o mniej niż 0,1 proc. po pierwszych kilkudziesięciu minutach czwartkowego handlu. Wcześniej tracił nawet 0,5 proc. Wolumen handlu jest niewielki podczas ostatnich sesji roku co sprzyja dużej zmienności. Pod wpływem ostatnich doniesień […]

Szef Banku Czech nie wyklucza obniżki stóp do końca roku

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg opublikowano: 2023-10-17 13:09 zaktualizowano: 2023-10-17 13:11 Istnieją szanse na obniżkę stóp procentowych jeszcze w tym roku, uważa szef Narodowego Banku Czech. Podkreślił jednak, że ewentualne złagodzenie nastawienia będzie mieć ograniczony i stopniowy charakter, by […]