“Król kryptowalut” w opałach. Jego podwładni poszli na współpracę z prokuraturą

Bankman-Fried zgodził się na ekstradycję

Bankman-Fried, który zgodził się na ekstradycję z Bahamów, jest w areszcie FBI i jest w drodze z Bahamów do Nowego Jorku, aby stawić czoła zarzutom oszustwa przewodowego, prania pieniędzy i naruszenia finansów kampanii, powiedział Williams. 30-letni były miliarder i polityczny donator pojawi się w sądzie przed sędzią “tak szybko jak to możliwe”.

Ellison przyznała się do 7 zarzutów, natomiast Wang przyznał się do 4 zarzutów. Zarzuty wobec tych dwóch osób – wraz z ujawnieniem ich współpracy z prokuratorami federalnymi – oznaczają najnowszy zwrot w nagłym upadku Bankmana-Frieda. Zaliczał się do najbardziej cenionych szefów branży i regularnie bywał w Waszyngtonie, gdy ustawodawcy i regulatorzy rynku ustalali nowe zasady dotyczące kryptowalut w ciągu ostatniego roku.

Wydawał setki milionów dolarów w ciągu ostatnich dwóch lat na kampanie reklamowe, przedsięwzięcia filantropijne, wkłady polityczne i partnerstwa medialne w celu rozszerzenia platformy transakcyjnej FTX na konsumentów głównego nurtu.

Kluczowi dyrektorzy szefa FTX poszli na współpracę

Ogłoszenie prokuratora zbiegło się w czasie z wniesieniem przez Komisję Papierów Wartościowych i Giełd cywilnych zarzutów o oszustwo przeciwko Ellison, byłej prezes funduszu hedgingowego Bankmana-Frieda – Alameda Research, oraz Wangowi, który był dyrektorem technologicznym FTX.

Ellison oraz Wang znaleźli się na celowniku Komisji Papierów Wartościowych i Giełd. Komisja uważa, że w latach 2019-2022 Ellison manipulowała ceną FTT. Działania miały wprowadzić inwestorów w błąd co do ekspozycji FTX na ryzyko.

Bankman-Fried  może spędzić resztę życia w więzieniu

Prokuratorzy federalni i regulatorzy rynku zarzucają, że fortuna Bankmana-Frieda została w dużej mierze skradziona klientom i inwestorom.

Biuro prokuratora amerykańskiego dla południowego okręgu Nowego Jorku oskarżyło “któla kryptowalut” o osiem zarzutów kryminalnych, w tym oszustwo, spisek i przestępstwa związane z praniem pieniędzy – w tym dokonywanie nielegalnych wpłat na cele polityczne. 30-latek może potencjalnie spędzić resztę życia w więzieniu. W sumie grozi mu za wszystkie przestępstwa maksymalnie 115 lat więzienia

W serii wywiadów z mediami, Bankman-Fried powiedział, że nie planował popełnienia oszustwa i nie był świadomy tego, co działo się w Alameda Research, funduszu hedgingowym, który założył, a który rzekomo otrzymał miliardy w funduszach klientów od FTX.

ja

Czytaj także:

Previous Article

Portugalia: Młodym małżeństwom coraz trudniej o własne mieszkanie w dużych miastach

Next Article

Przykra niespodzianka dla klientów banków tuż przed świętami. Wielka awaria Blika

You might be interested in …

Marsz “prostytutek i alfonsów”?

Dopiero przed chwilą dotarła do mnie ta informacja, choć jak widzę, fakt ten już funkcjonuje w sieci od kilku dni. Jutro “”liderzy opozycji i ich sympatycy mają przejść ulicami Warszawy z hasłami odsunięcia PiS od […]