Kowalski: nie wznowimy importu zbóż z Ukrainy po 15 września

PAP

opublikowano: 2023-09-03 16:45

Wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski zapowiedział w niedzielę, że polski rząd nie wyrazi zgody na wznowienie importu zbóż z Ukrainy po 15 września. “Stoimy murem za polskimi rolnikami”- zapewnił Kowalski.

Posłuchaj

Speaker icon

Zostań subskrybentem

i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

W Polskiej Nowej Wsi pod Opolem w niedzielę odbywają się dożynki regionalne. Wiceminister rolnictwa Janusz Kowalski na swoim profilu Fb odniósł się do pytań, jakie podczas uroczystości zadawali mu rolnicy.

“Rolnicy na dożynkach zadają mi jedno, podstawowe pytanie, co stanie się 15 września, kiedy do Komisja Europejska w interesie zagranicznych koncernów, szczególnie z Niemiec i Holandii – tych, które inwestują dzisiaj gigantyczne kwoty na Ukrainie i wyprowadzają produkcję z Unii Europejskiej do Ukrainy. Czy Polska zgodzi się na warunek KE i ponownie zgodzi się na import zbóż, szczególnie pszenicy, kukurydzy, a także rzepaku i nasion słonecznika z Ukrainy? Odpowiedź jest jedna – absolutnie nie” – powiedział Kowalski.

Wiceminister podkreślił, że rząd Zjednoczonej Prawicy stoi za polskimi rolnikami. “Nie pozwolimy destabilizować polskiego rynku w interesie Donalnda Tuska i Manfreda Webera. Nie pozwolimy otworzyć polskiego rynku na import tych czterech produktów rolnych z Ukrainy” – zapewnił Kowalski.

Previous Article

Wartość otrzymanej przez Ukrainę pomocy wojskowej to prawie 100 mld USD

Next Article

Grecja utraciła w br. w pożarach 161 tys. hektarów lasów, najwięcej ze wszystkich krajów południa Europy

You might be interested in …

Śmieciowy rajd na giełdach

Ponoszący straty producenci oprogramowania, giełdy i wydobywcy kryptowalut, producenci aut elektrycznych oraz firmy mające cokolwiek wspólnego ze sztuczną inteligencją to podmioty, które obecnie na giełdach święcą triumfy. Warunki makroekonomiczne coraz bardziej sprzyjają podejmowaniu ryzyka, a […]