Korea Południowa ukarała Teslę grzywną w wysokości 2,2 mln USD

Południowokoreański regulator antymonopolowy przekazał, że nałoży grzywnę w wysokości 2,85 miliarda wonów (2,2 mln USD) na firmę Tesla za to, że nie poinformowała swoich klientów o krótszym zasięgu jazdy jej pojazdów elektrycznych (EV) w niskich temperaturach – podaje agencja Reutersa.

David Paul Morris

Koreańska Komisja ds. Sprawiedliwego Handlu stwierdziła, że Tesla od sierpnia na swojej oficjalnej lokalnej stronie internetowej wyolbrzymia „zasięgi swoich samochodów na jednym ładowaniu, ich opłacalność paliwową w porównaniu z pojazdami benzynowymi, a także wydajność swoich doładowań” 2019 do niedawna.

Zasięg jazdy samochodów amerykańskiego producenta pojazdów elektrycznych spada w niskich temperaturach nawet o 50,5 proc. w porównaniu z tym, jak są reklamowane w Internecie, podał KFTC we wtorkowym oświadczeniu.

Na swojej stronie internetowej Tesla udostępnia wskazówki dotyczące jazdy zimą, takie jak wstępne przygotowanie pojazdów z zewnętrznymi źródłami zasilania oraz używanie zaktualizowanej aplikacji Energy do monitorowania zużycia energii, ale nie wspomina o utracie zasięgu jazdy w temperaturach poniżej zera.

© ℗

Podpis: ON, Reuters

Previous Article

Wzrost zainteresowania dolarem

Next Article

Rzeczkowska: środki z KPO to dodatkowe 0,6 pkt. proc. wzrostu PKB w 2023 r.

You might be interested in …

Demonstracyjnie blisko linii frontu

Szefowie państw i rządów NATO zbierają się raz do roku, w spokojniejszych czasach wystarczało raz na dwa lata. Notabene ten sam organ na poziomie ambasadorów obraduje w kwaterze głównej sojuszu w Brukseli permanentnie, raz w […]

Juroszkowie inwestują w Skandynawii

Polskie i środkowoeuropejskie inwestycje bukmacherskie rodziny Juroszków będą w najbliższych latach realizowane wspólnie z partnerami z Wielkiej Brytanii i Czech, ale poza regionem polscy miliarderzy kupują w branży samodzielnie. We wtorek poinformowano, że rodzina kupiła […]