Kontrakty lekko rosną, ale Wall Street czeka co powie Powell

opublikowano: 2023-10-19 13:26

Kontrakty terminowe na indeksy amerykańskich rynków akcji lekko rosną na dwie godziny przed rozpoczęciem sesji. O tym jak się ona zakończy może zdecydować reakcja rynku na wystąpienie szefa Fed.

Posłuchaj

Speaker icon

Zostań subskrybentem

i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Kontrakty na Średnią Przemysłową Dow Jones i S&P500 rosną obecnie o mniej niż 0,1 proc. Kontrakt na Nasdaq 100 zyskuje 0,2 proc.

W środę rynek akcji spadł po tym jak rentowności obligacji USA znów poszły mocno w górę. Rentowność obligacji 10-letnich USA po raz pierwszy od 2007 roku przekroczyła 4,9 proc. W czwartek nadal rośnie. Rentowności rosną, bo ostatnie dane makro obudziły obawę bardziej „jastrzębiego” Fed. Dlatego rynek będzie w czwartek czekał na to co powie szef banku centralnego. Jerome Powell ma o 18:00 czasu polskiego mówić o perspektywach amerykańskiej gospodarki w Klubie Ekonomicznym Nowego Jorku. Zanim to jednak nastąpi na nastroje mogą wpływać publikowane raporty kwartalne spółek. Akcje Netflixa drożeją w handlu międzysesyjnym o prawie 13 proc. po tym jak zdobył w minionym kwartale więcej niż oczekiwano nowych subskrybentów. Akcje Tesli tanieją w handlu międzysesyjnym o ponad 7 proc., bo jej marża operacyjna mocno spadła z powodu obniżki średniej ceny sprzedanego w minionym kwartale auta.

W czwartek pojawią się kolejne dane mako. Przed sesją podana zostanie liczba tzw. nowych bezrobotnych. Oczekiwany jest wzrost do 212 tys. W tym samym czasie ogłoszony ma być wskaźnik aktywności przemysłu w regionie Filadelfii. Spodziewany jest odczyt na poziomie minus 6,4. Pół godziny po rozpoczęciu handlu ogłoszone zostaną dane o sprzedaży domów na rynku wtórnym we wrześniu. Rynek oczekuje zniżki do 3,89 mln.

Previous Article

Bank Pekao: drugi kwartał 2024 r. zamknie się dodatnią dynamiką produkcji przemysłowej

Next Article

Sytuacja na rynkach 19 października

You might be interested in …

Atmosfera wyczekiwania na rynku ropy naftowej

Notowania ropy naftowej, po słabym początku tygodnia, wpadły w wąską konsolidację. Na rynku tym ewidentnie panuje teraz atmosfera wyczekiwania na kolejne dane makro i skutki istotnych decyzji gospodarczo-politycznych. Ian Tuttle/Bloomberg Wczorajsze dane dotyczące zapasów paliw w Stanach Zjednoczonych okazały się […]

NBP, EBC, Fed: alternatywne strategie dezinflacji

Jest wiele powodów tej różnicy w strategii dezinflacji, ale dziś chciałbym się skupić na jednej – polski bank inaczej od zachodnich postrzega ryzyko związane z błędami w jedną lub drugą stronę, woli popełnić błąd zbyt […]