Klienci jednego z największych banków w Polsce w tarapatach. Ataki przybierają na sile

Coraz więcej oszustw. Komunikat z ostrzeżeniem dla klientów ING

Zespół CSIRT KNF przestrzega w komunikacie przed fałszywymi wiadomościami e-mail, w których oszuści podszywają się pod ING Bank Śląski.

Jak tłumaczy CSIRT KNF , zagrożenie dla klientów ING stanowi link zawarty w fałszywej korespondencji. Konsekwencje zainstalowania złośliwej aplikacji mogą być dla tragiczne. Instalacja grozi zainfekowaniem telefonu i utratą wszystkich oszczędności.

“Link prowadzi do niebezpiecznej strony, gdzie oszuści wyłudzają loginy i hasła do bankowości elektronicznej. W ostatnim kroku zachęcają do pobrania złośliwej aplikacji przejmującej kontrolę nad urządzeniem” – czytamy w komunikacie.

“Pamiętaj, aby zwracać uwagę na uprawnienia, które aplikacja próbuje uzyskać na urządzeniu podczas instalacji. Nie daj się okraść!” – ostrzega klientów ING zespół cyberbezpieczeństwa.

ING a fałszywa wiadomość. Tak wygląda mail od oszustów

Klienci ING mają to szczęście, że mogą też zobaczyć, jak wygląda fałszywy e-mail. Paweł Piekutowski z zespołu cyberbezpieczeństwa polskiego sektora finansowego opublikował na Twitterze treść wiadomości rzekomo od ING rozsyłanej przez cyberprzestępców.

“Nie dajcie się nabrać i zawsze dokładnie weryfikujcie adres strony, na której wprowadzacie hasła” – zaapelował Piekutowski.

ING ostrzega klientów. Fałszywy komunikat trudno rozpoznać

Także ING Bank Śląski wystosował apel do wszystkich klientów za pośrednictwem Twittera. We wpisie ING możemy zobaczyć mobilną wersję fałszywej wiadomości.

SW

Czytaj dalej:

Previous Article

Euroland: wzrost cen konsumpcyjnych wyhamował w grudniu do 9,2 proc. rdr

Next Article

Największy polski bank ma na święta piękny prezent dla klientów. Moment jest idealny

You might be interested in …

Onucyzm i ruska propaganda

“Policjanci zatrzymali 49-latka podejrzanego o publiczne propagowanie symboli „Z” oraz „V” wspierających agresję Rosji na Ukrainę oraz nawołującego do nienawiści na tle różnic narodowościowych.Mężczyzna usłyszał już zarzuty w tych sprawach ????????????‍♀️@PolskaPolicja #pomagamyichronimy” No, to prezydent Zełeński […]