KGHM przedłużył kontrakt z China Minmetals

Jak wynika z czwartkowego komunikatu KGHM, umowa pomiędzy spółkami została zawarta w Shanghaju podczas kolejnej edycji targów China International Import Export. „Kontrakt określa liczbę katod sprzedawanych w poszczególnych latach, opcje ilościowe, bazy dostawy oraz pozostałe zapisy logistyczne oraz prawne. Obecnie obowiązujący kontrakt ramowy na lata 2019-2023 został zawarty z China Minmetals Nonferrous Metals Co., Ltd. w listopadzie 2018 podczas pierwszej edycji targów” – podał KGHM.

Nowy kontrakt zakłada, że w latach 2024-2028 KGHM sprzeda China Minmetals łącznie od 250 tysięcy do 600 tys. ton miedzi. Na bieżąco mają być uszczegóławiane warunki handlowe na dany rok. Szacowana wartość umowy pięcioletniej według notowań z dnia podpisania wynosi od 2,034 mld dolarów do 4,882 mld dolarów – poinformowała miedziowa spółka.

Prezes KGHM Tomasz Zdzikot podkreślił, cytowany w komunikacie, że kolejna umowa ramowa z China Minmetals to „efekt dobrej współpracy i skutecznej polityki sprzedażowej prowadzonej przez KGHM”. „Podpisany kontrakt zapewnia nam stabilność przychodów w kolejnych pięciu latach, gwarantuje rynek zbytu oraz zapewnia dywersyfikację geograficzną, co jest szczególnie istotne w sytuacji ewentualnej dekoniunktury na rynku europejskim” – powiedział Zdzikot.

W komunikacie KGHM przypomniano również, że w tym roku mija 26 lat współpracy handlowej KGHM Polska Miedź z partnerami z Chin. Pierwszy kontrakt na dostawę miedzi do Chin podpisano w 1998 roku. „Obecnie realizowane kontrakty zawarte są z firmą China Minmetals Nonferrous Metals Co., Ltd., będącą częścią China Minmetals Group. Spółki z Grupy China Minmetals są największym odbiorcą katod Cu KGHM na rynku chińskim” – wskazano.

W ramach zawartej umowy do China Minmetals Nonferrous Metals Co., Ltd trafią katody miedziane. To podstawowy produkt KGHM, który powstaje w Hutach Miedzi Głogów oraz Hucie Miedzi Legnica.

Previous Article

Chiny: zagraniczni inwestorzy kupili najwięcej obligacji w juanach od lipca

Next Article

Spotify wykorzysta sztuczną inteligencję do rekomendacji podcastów i audiobooków

You might be interested in …

Drugi tydzień spadków cen ropy naftowej

Notowania ropy naftowej dzisiaj stabilizują się, jednak i tak znajdują się na drodze do zakończenia już drugiego tygodnia zniżką – cena ropy gatunku Brent obecnie oscyluje w okolicach 82,40 USD za baryłkę, z kolei notowania ropy WTI poruszają się niewiele powyżej […]

Europejski indeks PMI jak kubek zimnej wody

Bardzo słabe okazały się wstępne czerwcowe dane z badań koniunktury PMI w strefie euro. Nie dość, że przemysł pogłębia recesję, to usługi zaczęły hamować — usługi, które do tej pory utrzymywały całą gospodarkę na powierzchni […]

Referendum: prognozowana frekwencja wyniosła 40 proc.

PAP opublikowano: 2023-10-15 21:24 W referendum, które odbyło się wraz z wyborami parlamentarnymi, wzięło udział 40 proc. uprawnionych – wynika z badania exit poll, przeprowadzonego przez Ipsos. Posłuchaj Zostań subskrybentem i słuchaj tego oraz wielu innych […]