Kasyna w Makau miały najgorszy rok od 18 lat

Tak słabego roku jak 2022, kasyna w Makau nie odnotowały od niemal dwóch dekad. Z uwagi na restrykcyjną politykę covidową prowadzoną do grudnia przez chińskie władze, przez większą część roku stały w dużej mierze puste, donosi Bloomberg.

Paul Yeung/Bloomberg

Agencja powołując się na dane Biura Kontroli i Koordynacji Gier podała, że w grudniu 2022 r. mimo odejścia Pekinu od polityki „zero Covid” przychody brutto kasyn w tej byłej portugalskiej kolonii, zmniejszyły się prawdopodobnie o 56 proc.

Tym samym oznaczać to może, że w całym 2022 r. wyniosły około 42,2 mld pataca (MOP) (5,3 mld USD), co daje aż 51-proc. spadek w porównaniu do 2021 r. To również wartość ponad siedem razy niższa niż przed wybuchem pandemii. W 2019 r. wyniosły bowiem 292 mld MOP.

Zniesienie przez Pekin najbardziej restrykcyjnych na świecie przepisów covidowych daje – zdaniem analityków – nadzieje na zdecydowana zmianę trendu. Szacują, że w 2023 r. przychody kasyn mogą odbić aż o 195 proc.

© ℗

Previous Article

Turecki eksport ustanowił nowy rekord

Next Article

Akcje rosną, podczas gdy na horyzoncie gromadzą się ciemniejsze prognozy

You might be interested in …

Złe nastroje na Wall Street z powodu obligacji skarbowych

Alicja Skiba [email protected] opublikowano: 2023-08-17 22:35 Akcje amerykańskie potaniały podtrzymując trwającą od trzech dni tendencję spadkową, do czego przyczyniła się wyprzedaż na globalnym rynku obligacji. Posłuchaj Zostań subskrybentem i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w […]

Na Wall Street przetasowania przed nowym rokiem

Średnia Przemysłowa Dow Jones rosła na zamknięciu o 0,1 proc. S&P500 tracił 0,4 proc. Nasdaq spadał o 1,4 proc. Na decyzje inwestorów z amerykańskich rynków akcji wpływały we wtorek rosnące rentowności obligacji USA oraz doniesienia z Chin, zarówno […]