JPMorgan: Kryptowaluty dla nas nie istnieją

Większość zarządzających z dużych instytucji nie skusiły wahania kursów kryptowalut. Całe szczęście – mówi Jared Gross z JPMorgan AM.

Według specjalisty większość inwestorów instytucjonalnych nie uznaje takiej klasy aktywów jak kryptowaluty. Zmienność ich notowań jest zbyt wysoka, przez co niemożliwe jest jakiekolwiek oszacowanie potencjalnej stopy zwrotu.

W przeszłości część zarządzających skusiła się na bitcoina, ponieważ wierzyła w jego brak powiązania z koniunkturą na tradycyjnych rynkach finansowych. Miałto to uczynić kryptowalutę dobrą przystanią na czas niepokojów. Ostatnie kwartały pokazały jednak, że nie spełnia on tej roli.

– Większość instytucji odetchnęła z ulgą, że nie uwierzyła w kryptowaluty w okresie ich największej popularności. Myślę, że ta furtka jest już zamknięta i nikt ze świata tradycyjnych finansów nie zainteresuje się kryptoaktywami – powiedział Jared Gross , główny strateg dla portfeli instytucjonalnych w JP Morgan Asset Management.

Od początku 2022 r. bitcoin stracił niemal 60 proc. wartości i jest notowany na poziomie około 17 tys. USD za sztukę. Ether, druga najpopularniejsza kryptowaluta potaniała w tym roku o 70 proc.

© ℗

Previous Article

Utrzymująca się inflacja bazowa w Indiach może wywierać presję na wzrost CPI

Next Article

Czeskie pułapy cen energii mogą kosztować nawet 8,8 mld USD

You might be interested in …

Zdobądź grant na obieg zamknięty

Dorota Zawiślińska [email protected] opublikowano: 2023-09-12 20:00 Przedsiębiorcy chcący wdrażać modele biznesowe, które wpisują się w koncepcję GOZ, będą mogli ubiegać się o dofinansowanie na ten cel. W puli jest 10 mln zł. Przeczytaj artykuł i dowiedz […]

Czołowi deweloperzy mocno pod kreską

Rynek mieszkaniowy mierzy się z poważnym spowolnieniem. Odzwierciedlają to wyniki 13 rynkowych tuzów, którzy w 2022 r. sprzedali 16 442 lokale, a więc o 36 proc. mniej niż w roku poprzednim. Tak wynika z zestawienia […]