Izrael sprzedaje Finlandii Procę Dawida, nowoczesny systemów obrony przeciwrakietowej

PAP

opublikowano: 2023-11-12 20:43

Izraelskie Ministerstwo Obrony ogłosiło w niedzielę podpisanie umowy na sprzedaż Finlandii, nowemu członkowi NATO i sąsiadowi Rosji, nowoczesnego systemu obrony przeciwrakietowej – Procy Dawida.

Posłuchaj

Speaker icon

Zostań subskrybentem

i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Ministerstwo podało w komunikacie prasowym, że „podpisało umowę sprzedaży do Finlandii systemu obrony przeciwrakietowej Proca Dawida, określając tę umowę o wartości 317 mln euro jako „historyczną”.

Sprzedaż systemu Finlandii stała się możliwa po wyrażeniu zgody przez Stany Zjednoczone, które współpracowały z Izraelem przy budowie Procy Dawida.

Celem Procy Dawida jest niszczenie pocisków artyleryjskich i lecących na niewielkiej wysokości rakiet, którymi dysponować mogą Hezbollah i Hamas, organizacje uznawane przez część państw za terrorystyczne.

Previous Article

Gaz-System ma chętnego do budowy FSRU

Next Article

5,5 tys. zł od ZUS i tylko jeden warunek. Dodatek pobiera coraz więcej Polaków

You might be interested in …

Plusy i minusy kaucji na puszki i butelki

U naszych sąsiadów klienci mogą oddawać butelki i puszki w mniejszych sklepach, u nas – tylko w dużych. Inne kraje mają jednego operatora systemu zbiórki. U nas będzie ich kilku, a to wyzwanie. Przeczytaj artykuł […]

Notowania złota w rejonie 1920 USD za uncję

Dzisiejsza sesja na rynku złota rozpoczyna się od zniżki. Cena kruszcu porusza się w okolicach 1920 USD za uncję. Niemniej, nadal jest to poziom znacznie przekraczający psychologiczną barierę 1900 USD za uncję, od której ceny kruszcu odbiły się w górę w poprzednim tygodniu. Dziś […]