Inflacja w Indonezji przyspieszyła

Grudniowa inflacja w Indonezji nieznacznie przyspieszyła, oddalając się tym samym od celu ustawionego przez bank centralny, pisze Reuters.

Dżakarta, stolica Indonezji

Dżakarta, stolica Indonezji

fot. Bloomberg

Według danych opublikowanych przez urząd statystyczny, w grudniu inflacja cen konsumenckich w indonezyjskiej gospodarce wzrosła do 5,51 proc. Analitycy ankietowani przez agencję Reuters szacowali, że wyniesie ona 5,39 proc.

Siódmy miesiąc z rzędu grudniowa inflacja okazała się być wyższa od zakresu celu inflacyjnego banku centralnego wynoszącego od 2 proc. do 4 proc.

© ℗

Previous Article

Akcje rosną, podczas gdy na horyzoncie gromadzą się ciemniejsze prognozy

Next Article

Skąd bierze się odporność przemysłu

You might be interested in …

Rzeczkowska: uzgodniony został 11 pakiet sankcji na Rosję

Usłyszałam, że 11 pakiet sankcji na Rosję został uzgodniony – powiedziała w czwartek minister finansów Magdalena Rzeczkowska po spotkaniu z komisarz UE Mairead McGuinness. Zwróciła uwagę, że bardzo ważna jest kwestia nieprzestrzegania sankcji. W czwartek minister finansów Magdalena Rzeczkowska spotkała się z […]

Największy wzrost importu używanych aut

Marcin Bołtryk [email protected] opublikowano: 2023-09-06 20:00 W sierpniu 2023 r. zanotowano największy w tym roku wzrost liczby rejestracji samochodów z drugiej ręki sprowadzonych z za granicy. To jednak tylko pozory. przeczytaj artykuł i dowiedz się: ile […]