Indeks dolara utrzymuje się blisko trzymiesięcznych maksimów

Indeks dolara utrzymuje się w czwartek blisko trzymiesięcznego maksimum. Poziom ten został wsparty komunikatem prezesa Rezerwy Federalnej Jerome’a Powella, że stopy procentowe będą musiały wciąż rosnąć – podaje agencja Reuters.

fot. Chris Ratcliffe/Bloomberg

Kurs juana osłabił się po tym, jak rząd poinformował o nieoczekiwanie niskiej inflacji.

Jerome Powell, w drugim dniu swoich zeznań przed Kongresem w środę, potwierdził swoje przesłanie, choć wyraził uwagę, że debata na temat skali i ścieżki przyszłych podwyżek stóp procentowych wciąż trwa i będzie zależała od danych.

Wiązało się to z tym, że kurs dolara amerykańskiego osłabił się w stosunku do jena japońskiego, oddalając się nieco od trzymiesięcznego szczytu. Zanotował on deprecjację o 0,6 proc., docierając do poziomu 136,55 JPY.

Kursy euro i funta oddaliły się od wielomiesięcznych minimów w stosunku do dolara, dochodząc do poziomu odpowiednio 1,0555 USD i 1,1845 USD.

Indeks dolara amerykańskiego zanotował obniżkę 0,05 proc. do 105,57 i pozostał blisko trzymiesięcznego szczytu na poziomie 105,88, który osiągnął w środę.

Dobre dane ekonomiczne ze Stanów Zjednoczonych z ostatnich tygodni, wskazujące na utrzymującą się presję inflacyjną, skłoniły Powella do stwierdzenia we wtorek , że Rezerwa Federalna prawdopodobnie będzie musiała podnieść stopy procentowe mocniej niż oczekiwano.

© ℗

Podpis: ON, Reuters

Previous Article

Zbigniew Boniek wskazał najmocniejszy polski klub. Kontrowersyjna opinia

Next Article

Spadek zapasów ropy w USA po 10 tygodniach wzrostów

You might be interested in …

Co kupują i sprzedają na GPW duzi inwestorzy #93

W ostatnich dniach najciekawsze transakcje dotyczyły akcji Inter Carsu, Ulmy i Starward Industries. Posłuchaj Zostań subskrybentem i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl Dominik Dymecki sprzedał 2 sierpnia 14,6 tys. akcji wskutek czego […]

Mazovian Startup: 1 mln zł dla młodych spółek

Ruszył program akceleracyjny Mazovian Startup. W puli jest ok. 1 mln zł. Dotacje pochodzą z budżetu województwa mazowieckiego. – Działamy kompleksowo i długofalowo. Dajemy start-upom niezbędne do rozwoju narzędzia i solidne zaplecze merytoryczne. Projekty bazujące […]