Holi zadba o zdrowie z pomocą inwestorów

Fima Holi określa się jako “w pełni cyfrowa klinika zdrowia metabolicznego, oferująca holistyczne podejście do leczenia otyłości i nadwagi”. Została założona na początku 2023 r. przez Pawła Seweryna oraz Mikołaja Szymańskiego, którzy mają za sobą już rynkowe sukcesy. Paweł Seweryn to były CEO Daftcode, fabryki start-upów, które zyskiwały już zaufanie inwestorów, a Mikołaj Szymański jest twórcą grupy Kerris, agencji digital.

Firma stosuje terapie, które poprzez indywidualny plan zmiany nawyków żywieniowych mają zmienić podejście do leczenia otyłości. Oferuje również możliwość włączenia leczenia farmakologicznego.

Start-up w rundzie pre-seed uzyskał dofinansowanie na 3 mln zł. Rundzie przewodził niemiecki fundusz YZR Capital, specjalizujący się w sektorze healthtech. Do rundy dołączył również berliński fundusz Heartfelt_ oraz aniołowie biznesu, m.in. Damian Zapłata (CEO Modivo i były członek zarządu Allegro) i Robert Bogucki (współzałożyciel deepsense.ai i Codilime).

Uzyskane pieniądze spółka planuje przeznaczyć na rozszerzenie oferty, ekspansję rynkową również za granicę oraz budowę własnej technologii, w tym nowej aplikacji dla pacjentów. Firma planuje również rekrutacje na stanowiska kluczowe dla obsługi pacjentów – dietetyków, lekarzy i psychologów oraz prowadzi rekrutację zespołu odpowiedzialnego za projektowanie i wdrożenie nowej platformy dla ich pacjentów oraz specjalistów.

– Medycyną przyszłości jest prewencja. My wdrażamy konkretny pomysł dzięki naszej specjalizacji w chorobach cywilizacyjnych i metabolicznych, przyczyniających się do zwiększenia ryzyka przedwczesnej śmierci od 20 do nawet 100 proc. Działamy na styku diety, medycyny i stylu życia, skupiając się na aspektach takich jak zmiana nawyków żywieniowych, regulacja snu, codziennej aktywności fizycznej i leczenia farmakologicznego precyzyjnie dobranego do pacjenta – mówi Paweł Seweryn, współzałożyciel Holi.

Dodaje, że w planach Holi na pierwsze półrocze 2024 r. znajduje się realizacja pilotażowego programu marketingowego w kilku krajach europejskich. Na jego podstawie firma chce dokonać wyboru kolejnego kraju, w którym otworzy działalność. Obecnie jest zainteresowana rynkiem niemieckim, ze względu na skalę oraz wcześniejsze wsparcie ze strony niemieckich funduszy VC z branży HealthTech.

– Obecnie Holi to już ponad 200 pacjentów. Rośniemy w tempie kilkudziesięciu procent miesięcznie. Wzrost całkowitych przychodów w ujęciu kwartał do kwartału wyniósł 130 proc. (Q3 vs Q2) – mówi Paweł Seweryn. Nie chce jednak podawać konkretnych wyników finansowych spółki.

Previous Article

Michał Probierz obawia się Roberta Lewandowskiego? Ekspert wyjaśnia mowę ciała

Next Article

Rumuni chcą napędzić polski e-handel

You might be interested in …

Rosja zastąpiła USA jako główny dostawca paliw do Brazylii

opublikowano: 2023-08-18 13:07 Wszystko wskazuje, że Brazylia sprowadzi w sierpniu rekordową ilość paliw z Rosji, informuje Reuters. Posłuchaj Zostań subskrybentem i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl Firma analityczna Kpler szacuje, że import rosyjskich […]

IPAG: wzrost PKB Polski w 2023 r. wyniesie 1 proc.

PAP opublikowano: 2023-08-04 12:14 W całym 2023 roku produkt krajowy brutto Polski wzrośnie o 1,0 proc., a w roku następnym o 3,3 proc. – wynika z opublikowanych w piątek prognoz IPAG. W informacji instytutu dodano, że […]