Hipoteki w USA ponownie tanieją

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

opublikowano: 2023-11-16 21:45

Kredytobiorcy hipoteczni w Stanach Zjednoczonych mają szansę złapać głębszy oddech. Spadek oczekiwań związanych z wyższymi stopami procentowymi przełożył się na redukcję oprocentowania kredytów hipotecznych. Spada ono już trzeci tydzień z rzędu, choć w porównaniu z choćby ubiegłym rokiem pozostaje nadal bardzo wysokie.

Posłuchaj

Speaker icon

Zostań subskrybentem

i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Według danych współpracującej z rządem agencji udzielającej tego typu pożyczek, Freddie Mac, średnie oprocentowanie najbardziej popularnego kredytu 30 letniego spadło do 7,44 proc. z 7,5 proc. tydzień wcześniej, notują trzecią z rzędu zniżkę.

To o 35 punktów bazowych poniżej najwyższego poziomu od 23 lat z końca października.

Rok temu analogiczny kredyt był oprocentowany (średnio) na poziomie 6,61 proc.

Może to pobudzająco wpłynąć na rynek nieruchomości, który od kilkudziesięciu miesięcy boryka się z kryzysem dostępności. O sygnałach pewnego ożywienia może świadczyć, że jak wynika z danych Mortgage Bankers Association, w tygodniu zakończonym 10 listopada liczba wniosków o kredyt hipoteczny wzrosła najbardziej od ponad miesiąca.

Previous Article

Mocna przecena ropy. Surowiec najtańszy od lipca

Next Article

Przerwana zwyżkowa seria Dow Jones IA

You might be interested in …

Japoński przemysł skurczył się najmocniej od 2,5 roku

W lutym aktywność japońskiego sektora przemysłowego nadal się kurczyła pogłębiając negatywną tendencję wraz z postępującym spadkiem globalnego popytu, informuje Reuters. fot. Bloomberg Wskaźnik PMI dla japońskiego przemysłu opracowywany przez Jibun Bank Japan obniżył swoją wartość w […]

Volkswagen zaczeka z planami budowy fabryk akumulatorów w Europie

Volkswagen postanowił zaczekać na odpowiedź Europy na program ulg w USA zanim podejmie decyzję w sprawie budowy fabryk akumulatorów na Starym Kontynencie, informuje Reuters. W USA przegłosowano ustawę o Redukcji Inflacji, w ramach której przewidziano bardzo szczodre dotacje dla inwestujących […]