Hamas więzi 210 osób. Izraelska armia potwierdza

PAP

opublikowano: 2023-10-21 14:16

Rzecznik Sił Obronnych Izraela (IDF) kontradmirał Daniel Hagari powiedział w sobotę, że potwierdzona jak dotąd liczba zakładników przetrzymywanych przez Hamas wynosi 210, ale zastrzegł, że nadal trwa ustalanie, co stało się z osobami uznanymi za zaginione.

Posłuchaj

Speaker icon

Zostań subskrybentem

i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Hagari przekazał też, że jedna piąta rakiet wystrzeliwanych w kierunku Izraela od piątku spadła na terytoria palestyńskie.

Ponadto około 700 tys. mieszkańców miasta Gaza i jego okolic przeniosło się jak dotąd na południe Strefy Gazy, w ramach nakazanej przez izraelskie władze ewakuacji.

Hagari poinformował, że pomoc humanitarna, dostarczana od soboty rano konwojem ciężarówek, które wyruszyły z Egiptu, może docierać tylko na południe Strefy Gazy, a ponadto do enklawy nie wolno dostarczać paliwa. Ocenił też, że sytuacja humanitarna w Strefie jest “pod kontrolą”.

20 ciężarówek z pomocą humanitarną dla Palestyńczyków wjeżdża do Strefy Gazy przez przejście w Rafah na granicy z Egiptem – podały wcześniej w sobotę egipskie media.

Konwój, który od kilku dni oczekiwał na otwarcie przejścia w Rafah, wiezie lekarstwa, materiały medyczne i żywność.

Tymczasem resort zdrowia w Strefie Gazy przekazał, że od początku konfliktu w enklawie zginęło 4385 Palestyńczyków, a 13651 zostało rannych.

Previous Article

Zbigniew Boniek zabrał głos ws. Roberta Lewandowskiego. Nie gryzł się w język

Next Article

Egipt: rozmowy o kryzysie w Strefie Gazy między 34 krajami a ONZ. Izrael nie uczestniczy

You might be interested in …

Banki centralne próbują nadrobić zaległości

Banki centralne zaskakują i pokazują, że nie składają broni w walce z inflacją. Zmiana nastawienia na bardziej restrykcyjne może jednak powodować, że rynek zacznie spekulować, że instytucje próbują za wszelką cenę gonić wskaźniki CPI, co oznacza, że w którymś momencie popełniły błąd, rozpoczynając proces zacieśniania […]

Optymizm drzewiarzy, spokój energetyków

Liderzy Koalicji Obywatelskiej, Trzeciej Drogi i Nowej Lewicy zawarli kilka dni temu umowę koalicyjną. Wśród ustaleń programowych odnoszących się do kwestii ekonomicznych są też punkty dotyczące gospodarki leśnej. Koalicjanci wychodzą z założenia, że drewno powinno […]