Gra CD Projektu z zielonym światłem w Chinach

„Gwint: Wiedźmińska gra karciana” otrzymała akceptację chińskiego regulatora, ale CD Projekt wycofuje tytuł z tego rynku.

W środę chiński regulator ds. prasy i publikacji wydał zgodę na dopuszczenie na krajowy rynek 44 zagranicznych gier. Wśród nich znalazła się aprobata na dopuszczenie na urządzenia mobilne wyprodukowanej przez CD Projekt gry „Gwint: Wiedźmińska gra karciana”. Jako wydawca gry widnieje Jiangsu Phoenix Electronic Audiovisual Publishing House, a przy wprowadzeniu na rynek współpracowało także Shenzhen Gaia Technology.

Zobacz także

Gracze w Chinach nie będą mogli jednak grać w grę na komórkach, ani żadnych innych urządzeniach. W ubiegłym tygodniu CD Projekt na swoich kanałach społecznościowych w Chinach ogłosił, że jego umowa o współpracy z chińskim wydawcą “Gwinta” wygaśnie z końcem 2022 r. Serwery gry zostaną wyłączone 31 grudnia, co oznacza, że gra od tego momentu nie będzie już dostępny dla chińskich graczy.

„Gwint” to klasyczna karcianka fantasy, pozwalająca na dowodzenie bohaterami i jednostkami z wiedźmińskiego uniwersum. Gra jesienią 2018 r. miała premierę na PC, Xbox One i PS4. W październiku 2019 r. pojawiła się na iOS., a w marcu 2020 r. na urządzeniach z Androidem. CD Projekt jeszcze przed premierą „Gwinta” zapowiadał jej wprowadzenie na rynek chiński.

W grudniu przedstawiciele polskiego studia zapowiedzieli zakończenie produkcji nowej zawartości do „Gwinta” do 2024 r. Jednak do tego czasu tytuł doczeka się jeszcze trzech dużych dodatków – w kwietniu, lipcu oraz we wrześniu 2023 r. oraz dwóch wydarzeń e-sportowych. CD Projekt nie zamierza po tym czasie zamykać serwerów gry. Nad tytułem nadal ma czuwać garstka deweloperów.

© ℗

Previous Article

Nexi nawiązuje współpracę z włoską firmą Olivetti

Next Article

Minister Buda: w styczniu nowy pakiet rozwiązań ws. patologii na rynku mieszkaniowym

You might be interested in …

Ericsson zwolni 1400 pracowników w Szwecji

Producent sprzętu telekomunikacyjnego Ericsson planuje zwolnić około 1400 pracowników w Szwecji. Zgodnie z zapowiedzią firmy, ma to nastąpić w ramach szerszego planu globalnej redukcji kosztów – podaje agencja Reutersa.

Polaka znak: cztery razy NIE

Sejm w czwartek przepchnie w kilka godzin wniosek Rady Ministrów i bezwzględną większością głosów uchwali przeprowadzenie 15 października 2023 r. ogólnokrajowego referendum z czterema pytaniami, które zamieszczamy poniżej. Posłuchaj Zostań subskrybentem i słuchaj tego oraz […]