GPW zamknęła transakcję zakupu 65,03 proc. akcji giełdy w Armenii

W związku ze spełnieniem wszystkich warunków formalnych nastąpiło zamknięcie transakcji zakupu przez GPW 65,03 proc. akcji Armenia Securities Exchange – poinformowała we wtorek Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Zapłacono pierwszą transzę w wysokości ok. 5,5 mln zł.

“W związku ze spełnieniem wszystkich warunków formalnych w dniu dzisiejszym nastąpiło zamknięcie transakcji zakupu przez GPW 65,03 proc. akcji Armenia Securities Exchange (“AMX”), tj. sprzedaż akcji AMX na rzecz GPW oraz płatność pierwszej transzy 498 765 150 AMD (dram) (tj. ok. 5,5 mln PLN)” – podano w komunikacie.

fot. Robert Gardzinski/Forum

fot. Robert Gardzinski/Forum

Całkowita cena akcji nabywanych przez GPW wynosi ok. 9,6 mln zł. Druga transza w wysokości ok. 4,1 mln zł będzie płatna pod warunkiem zakończenia wszystkich postępowań, których stroną jest AMX, a które zostały określone w umowie nabycia akcji – poinformowano.

Pod koniec czerwca br. GPW podpisała z Centralnym Bankiem Armenii umowę w sprawie odkupienia od Banku 65,03 proc. udziałów w Armeńskiej Giełdzie Papierów Wartościowych.

AMX jest jedyną giełdą działającą obecnie w Armenii. W wyniku przeprowadzonej transakcji GPW zostanie akcjonariuszem większościowym AMX z pakietem 967 akcji.

© ℗

Podpis: PAP

Previous Article

Sezon na giełdowe błędy trwa w najlepsze

Next Article

Złoto wyraźnie zdrożało

You might be interested in …

Jednak boimy się recesji?

Rynki słusznie uważają, że Rezerwa zdecyduje się na przejście w schemat 25 punktowych podwyżek na posiedzenie, ale pozostają rozbieżności, co do docelowego poziomu stóp w tym roku. Rynek upiera się, co do tego, że cykl […]

Chiński odrzutowiec pasażerski wykonał pierwszy komercyjny lot

Pierwszy duży samolot pasażerski, stworzony przez chińskiego producenta, zakończył swój pierwszy lot komercyjny – poinformowały w niedzielę chińskie media państwowe. Wąskokadłubowy samolot C919, obsługiwany przez China Eastern Airlines, wystartował z lotniska Hongqiao w Szanghaju w niedzielę […]

Telus: sprzedaż zboża zaczęła ruszać

fot. Dwayne Senior/Bloomberg „Sprzedawajcie, bo są środki w ARiMR, aby wam wypłacić dodatki, a to jest sporo, bo to jest 2,2 tys. zł od 1 ha pszenicy, a może będą inne ruchy w tej kwestii” […]