Goldman Sachs zwolni do 4 tys. osób

Goldman Sachs zwolni do 4 tys. osób, ponieważ bank z Wall Street stara się osiągnąć cele rentowności, podała w piątek platforma informacyjna Semafor, powołując się na osoby zaznajomione ze sprawą – podaje agencja Reutersa.

fot. Brendan McDermid/Reuters/Forum

Menedżerowie w całej firmie zostali poproszeni o zidentyfikowanie osób o słabych wynikach, które mogą oznaczać redukcję siły roboczej nawet o 8 proc. na początku przyszłego roku, niektórzy ostrzegają, że zgodnie z raportem nie sporządzono ostatecznej listy.

Bank przekazał we wrześniu, że planuje likwidację miejsc pracy, po wstrzymaniu corocznej praktyki na dwa lata podczas pandemii.

Zatrudnienie w Goldman Sachs wzrosło do ponad 49 tys. na koniec września, o 14 proc. więcej niż rok wcześniej. Bank inwestycyjny po raz pierwszy ostrzegł w lipcu, że może spowolnić zatrudnienie i obniżyć wydatki.

Globalne banki, w tym Morgan Stanley i Citigroup zmniejszyły zatrudnienie w ostatnich miesiącach, ponieważ boom na transakcje na Wall Street wygasł z powodu wysokich stóp procentowych i gwałtownego wzrostu inflacji.

Bankierzy inwestycyjni byli zasypani umowami w 2021 r., ale w tym roku widzieli ich niewiele, ponieważ firmy wstrzymują zakupy w związku z niestabilnością na rynkach kapitałowych, napięciami między Stanami Zjednoczonymi a Chinami oraz wojną rosyjsko-ukraińską.

© ℗

Podpis: ON, Reuters

Previous Article

Hello world!

Next Article

15:27 13 minut temu W. Buda: nowy program dla osób do 45. roku życia na pierwsze mieszkanie Nowy, rządowy program mieszkaniowy dla osób do 45. roku życia na pierwsze mieszkanie ogłosił w piątek minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Mówimy tu o dwóch rozwiązaniach: pierwszy to bezpieczny kredyt 2 proc., drugi to konto mieszkaniowe – dodał. czytaj więcej 15:27 13 minut temu W. Buda: nowy program dla osób do 45. roku życia na pierwsze mieszkanie Nowy, rządowy program mieszkaniowy dla osób do 45. roku życia na pierwsze mieszkanie ogłosił w piątek minister rozwoju i technologii Waldemar Buda. Mówimy tu o dwóch rozwiązaniach: pierwszy to bezpieczny kredyt 2 proc., drugi to konto mieszkanio

You might be interested in …

Aplikacje do obsługi codzienności

Aplikacje mobilne stały się jednym z najpopularniejszych sposobów korzystania z usług bankowych. Coraz mniej osób odwiedza oddziały, sprawy dotyczące finansów załatwiając za pomocą telefonu. Z raportu Związku Banków Polskich „[email protected] – Bankowość internetowa i mobilna, […]

Badanie: prezes PKN Orlen najbardziej rozpoznawalnym menedżerem

Najbardziej rozpoznawalnym menedżerem jest Daniel Obajtek z PKN Orlen, z którego nazwiskiem nie spotkało się 3 proc. respondentów – wynika z badania Instytutu Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS przekazanego PAP. Marki PKN Orlen i Orange kojarzą wszyscy respondenci – dodano. Jak […]

Pogłębiająca się dywergencja w polityce Fed-u oraz EBC

Kurs EUR/USD od ponad tygodnia nieprzestanie rośnie. Notowania znajdują się powyżej 1,12, to poziom nie widziany od lutego 2022 roku. Zmiany na wykresie obrazują w jaki sposób rynek postrzega przyszłe działania Fed-u oraz EBC. ARC Podczas gdy coraz mocniej do […]