Goldman Sachs zebrał 4 mld USD na fundusz infrastrukturalny

Alicja Skiba

opublikowano: 2023-10-23 19:06

Dział zarządzania aktywami Goldman Sachs zebrał 4 mld USD na fundusz infrastrukturalny średniej wielkości, który ma na celu wspieranie zielonych inicjatyw – przekazał w poniedziałek Bloomberg.

Posłuchaj

Speaker icon

Zostań subskrybentem

i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

West Street Infrastructure Partners IV jest “dobrze zdywersyfikowany”, jak zapewnił Philippe Camu, prezes ds. infrastruktury w Goldman Sachs Asset Management. Dział amerykańskiego banku dokonał inwestycji w sektorach cyfrowym, transportu i logistyki, infrastruktury społecznej i transformacji energetycznej.

“Transformacja energetyczna to temat, który ma znaczący wpływ na każdy podsektor infrastruktury, tworząc ekscytujące możliwości inwestycyjne” – dodał Camu.

Fundusz przeznaczył już 2,3 mld USD dla ośmiu firm. Jego transakcje obejmują przejęcia fińskiej firmy Adapteo Oyj zajmującej się budową szkół i norweskiej grupy usług akwakultury Froy ASA. Zainwestował również w amerykańskiego operatora elektrowni wykorzystujących odnawialne źródła gazu ziemnego Synthica Energy.

W zeszłym miesiącu Goldman Sachs poinformował, że zebrał ok. 1 mld USD na wtórny fundusz infrastrukturalny o nazwie Vintage Infrastructure Partners I.

Previous Article

Prezes PSL: chcemy współtworzyć koalicję rządową z KO, Lewicą, Polską2050 i samorządowcami

Next Article

OECD: imigracja na stałe do krajów bogatych osiągnęła w 2022 roku rekordowy poziom

You might be interested in …

Dane o inflacji wsparły amerykańskie rynki akcji

Amerykańskie rynki akcji wzrosły we wtorek odrabiając część strat po przecenie wywołanej upadkiem Sillicon Valley Banku i Signature Banku. Dużym popytem, szczególnie w pierwszej części sesji, cieszyły się bardzo mocno taniejące w poniedziałek akcje banków […]

Słabnie wzrost kredytów bankowych w strefie euro

Wzrost stóp procentowych spowodował wolniejsze tempo wzrostu wartości kredytów udzielonych przez banki w strefie euro, informuje Reuters. Z danych Europejskiego Banku Centralnego wynika, że w grudniu wartość kredytów udzielonych przez banki firmom ze strefy euro rosła […]