Dziewięć rekomendacji dla banków z GPW

Analitycy z BM mBanku niezrażeni zwyżką notowań sektora w ostatnich miesiącach uważają, że akcje banków wciąż mają potencjał wzrostu.

W raporcie z 26 czerwca Michał Konarski i Mikołaj Lemańczyk, analityk z BM mBanku, podnieśli do “kupuj” rekomendacje dla akcji Pekao, PKO BP, Santandera, ING, BNP Paribas i Banku Millennium. Zalecenia “kupuj” nadal obowiązują dla BOŚ i Aliora, a “trzymaj” – dla Handlowego. W górę poszły ceny docelowe.

Najnowsze rekomendacje

bank rekomendacja cena docelowa w zł
PKO BP kupuj 44,3
Pekao kupuj 130,47
Santander kupuj 420
ING kupuj 210
BNP Paribas kupuj 72
Millennium kupuj 5,90
Handlowy trzymaj 91
Alior kupuj 64
BOŚ kupuj 11,94

Źródło: raport BM mBanku

Analitycy przypominają, że 56 proc. portfela kredytów w CHF jest już pokryta rezerwami, a z przełknięciem pozostałej części przy obecnych bardzo dobrych wynikach nie będzie problemu. Zwracają też uwagę, że sygnalizowane przez nich wcześniej ryzyko, związane z kampanią wyborczą, na razie się nie materializuje – nie pojawiły się żadne pomysły, które mogłyby uszczuplić zyski banków – wręcz przeciwnie: program Bezpieczny kredyt 2 proc. powinien zwiększyć wolumen kredytów hipotecznych. Nie ma też podbijania stawek depozytów.

Specjaliści szacują ROE sektora w latach 2023-2024 na 13-14 proc., spodziewają się też wysokich dywidendy (6-7 proc.).

© ℗

Previous Article

Poprawa nastrojów konsumentów w USA

Next Article

W polisach OC wiosna była droższa

You might be interested in …

Ropa najdroższa od prawie dwóch tygodni

Cena ropy wzrosła dzięki wiadomościom z Chin i niespodziewanemu spadkowi zapasów surowca w USA. Ropa drożała po wiadomości, że w maju jej import wzrósł w Chinach o 17 proc. w porównaniu z poprzednim miesiącem. Nadmierny optymizm gasił jednak […]