Duma uchwaliła rekordowy budżet Rosji na 2024 rok

AP, MD

opublikowano: 2023-11-17 12:04

Duma przegłosowała w piątek rekordowy budżet Rosji na 2024 rok zwiększający wydatki o 25 proc., głównie na armię prowadzącą wojnę z Ukrainą, informuje Associated Press.

Posłuchaj

Speaker icon

Zostań subskrybentem

i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Rosyjskie Ministerstwo Finansów ogłosiło, że wydatki w przyszłorocznym budżecie sięgną 36,66 bln rubli (ok. 411 mld USD), a deficyt budżetowy wyniesie 0,8 proc. PKB.

Część budżetu jest tajna. Niezależni dziennikarze Farida Rustamowa i Maksum Towkajło ogłosili w piątek w serwisie społecznościowym Telegram, że około 39 proc. federalnych wydatków w 2024 roku przeznaczone jest na armię i policję.

Po raz pierwszy we współczesnej historii Rosji wydatki budżetowe na armię będą wyższe niż na świadczenia społeczne. Z powodu przewidzianych niskich wydatków na emerytury oraz pomocy dla osób starszych jako jedyna przeciwko budżetowi głosowała rosyjska Partia Komunistyczna.

Po przegłosowaniu w Dumie budżet trafi następnie do Rady Federacji, a potem do podpisu prezydenta Władimira Putina.

Previous Article

Minister rozwoju: widzimy tendencję spadkową składanych wniosków na bezpieczny kredyt 2 proc.

Next Article

Decyzja sądu negatywna dla wzrostu gospodarki Niemiec w 2024 roku

You might be interested in …

Kinom przybywa głównie długów

Agnieszka Morawiecka [email protected] opublikowano: 2023-08-18 12:03 Zaległości kin wobec banków i dostawców przekroczyły 873 tys. zł na koniec czerwca. Choć to jeszcze nie horror, to ich długi wzrosły w ciągu roku aż trzykrotnie. Przeczytaj artykuł i […]