Drwal Rębajło popełnił błąd

Znany jutuber wypowiadający się głównie na temat aktualnych osiągnięć kultury oraz dziedzictwa Tolkiena i innych takich, Drwal Rębajło, chwilowo nie na swoim lajwie, a w komciu pod filmem w którym wystąpił na kanale Czerw Fantastyczny został pojechany w sposób typowy, bo gołosłowny. Że jest hejter i obraża, że się lansuje na krytyce kilku produkcji i firm, że to że sio. Odpowiedział on m.i:

„A co do tej “innej tematyki”, to w tym momencie śmieję się wniebogłosy i palę cygara z dolarów, patrząc na wyświetlenia choćby moich materiałów gdzie chwalę Baldurs Gate 3 czy One Piece.”

image

To oczywisty błąd Drwala. Nie chodzi o palenie cygar z dolarów tylko o odpalanie cygara od banknotu. Świadczy to o zamożności odpalającego. Czasem świadczy o pogardzie dla pieniądza papierowego, który nie jest złotem. Motyw się pojawia w filmach gangsterskich i powieściach. W Panu Tadeuszu też jest:

Więc Major syt i wesół w krześle się rozwalił,

Dobył fajkę, biletem bankowym zapalił,

I otarłszy śniadanie z ust końcem serwety,

 Obrócił śmiejące się oczy na kobiety,

I faktycznie pewien element tak robił. Cygaro się robi z jakiegoś tytoniu a nie z dolarów. Czyli widać, że Drwal czytał jakieś powieści kryminalne i oglądał filmy. Być może nawet z Bruce Lee. Niemniej: Czy takie przeinaczenie może być źródłem pogardy dla osoby ludzkiej? W sumie jest to detal o zerowej wartości moralnej. Co gorsza sam wątek jest użyty poprawnie w kontekście wyświetleń, zasięgów, i kaski z reklam. Oznacza, ze ów twórca nachapał się nie tylko na hejcie, ale na pozytywnych opiniach też. Jako że jest fanem określonej twórczości (fanatyk Tolkiena), to płodzi o niej filmy. Jak twórczość jest fajna to chwali, a jak jest słaba to gani. I tu twórcy są problemem, że tworzą szajs, a nie Drwal, że go komentuje.

Tymczasem Bez Schematu przypierniczył się do tego cygara: »„Palę cygara z dolarów” mówi o twórcy więcej, niż chyba chciał powiedzieć.«

image

W sposób typowy przechodzi on bowiem obok wszelakich sensów, znaczeń powyższej wymiany zdań przypierniczając się do cygar, które mają o czymś świadczyć. Przy czym o niczym nie świadczą i nikt nie wie, o co chodzi. Nie jest bowiem w stanie zakwestionować tez Drwala, który wywodzi, że pasie się nie tylko na hejcie ale i na pozytywnych materiałach o fajnych działach, jak Baldur Gate, jak Ród Smoka, jak One Piece.

I to jest sedno problemu: nie wiadomo o czym mają świadczyć te cygara. A jakby powiedział ów Drwal że się kąpie w szampanie to by było też nie tak?

Dlaczego o tym piszę?

Jest to przykład, czyli na konkretnym wydarzeniu pokazany sposób działania lewicy: wprowadzenie jakiegoś nonsensu ze znanych przyczyn. Drwal krytykuje bowiem współczesne produkcje typu Ring of Pała czy Wiedźmin Netflixa za to, za co powinien je chwalić. Nową Małą Syrenkę krytykuje. Piotrusia Pana krytykuje. Za wokizm i inne takie. I ponieważ nie można się do niego przyczepić wprost, to mamy jakieś cygara jako temat zastępczy. Ów Bez Schematu był wzywany do przedstawienia konkretnych zarzutów, ale bezskutecznie.

https://youtu.be/7ZoqYk7aFC4?si=KwvGgi1T6CMCmr4Q

Drugim przykładem lewackiego działania jest waginet. Styl pracy dyrektorki teatru w Warszawie, która przemianowała gabinet na waginet i wstawiła wielką waginę do holu teatru. Z kolei Pałac Kultury i Nauki kojarzy się jej z penisem. I albo przytulasz się do drzew, bierzesz udział w okadzaniu teatru szałwią, albo wylatujesz i tracisz miejsce pracy. Taki lajf. To się nazywa toksyczna żeńskość.

Dodam na koniec że kanał Drwala ma walory edukacyjne. Przygotowaniom do wielkiej produkcji jak Ring of Pała towarzyszy szereg przedsięwzięć, z reguły bezdennie głupich, I Drwal siedzi w temacie i publikuje filmy o aktualnościach, aby sto tysięcy widzów miało wygodę i nie musiało śledzić źródeł. Bo jest to uciążliwe. Drwal to robi, dzięki temu ma poklask. 

Cała rozróba jest w komciach tutaj:

https://youtu.be/Ob2YMeQflUg?si=rUlk2jy2JgSvplPD

Previous Article

Gdzie jest tych ponad 11 milionów głosów dla “oPOzycji ?

Next Article

Nauczyliśmy się za Polskę jedynie pięknie umierać

You might be interested in …

Potężne utrudnienia w Warszawie. Do centrum się nie zbliżaj

Kilkadziesiąt minut potrwają utrudnienia w ruchu po wykolejeniu dwóch tramwajów, które zderzyły się w Warszawie w Alejach Jerozolimskich przy pl. Starynkiewicza – powiedział PAP rzecznik Tramwajów Warszawskich Maciej Dutkiewicz. Warszawa. Zderzenie tramwajów, wykoleiły się “Jadące […]