Dlaczego Duda nie lubi polskich wiatraków?

Marszałek Hołownia i Przewodniczący Tusk już zapewnili, że Polakom włos z głowy nie spadnie i nikt niewinny nie będzie wysiedlony pod budowę wiatraków.

Od czasu moich notek z końca listopada powiedziano już niemal wszystko o “drobnym nieporozumieniu” w kwestii nowelizacji ustawy wiatrakowej.

Po raz kolejny siły nieżyczliwe Polsce, w sposób zmasowany, zaatakowały projekt, który ma nareszcie przywrócić naszemu Narodowi godność i należne miejsce w w europejskiej elicie.

Zamiast skoncentrować się na pozytywach, zaczadzeni nienawiścią do polskości starają się oszukać opinię publiczną. Fekalia wylały!

Sam Senator Schetyna zwrócił uwagę na to  jak niegodnie  traktuje dzisiejsza opozycja parlamentarna młodych, pełnych żarliwości posłów próbujących, w swoim debiucie, naprawić  wieloletnie zaniedbania w polskiej zielonej transformacji.

Owszem, w projekcie można pewnie znaleźć jakieś niedoskonałości , ale kto jest bez winy?

A zresztą, Marszałek Hołownia i Przewodniczący Tusk już zapewnili, że Polakom włos z głowy nie spadnie i nikt niewinny nie będzie wysiedlony pod budowę wiatraków.

Oczywiście szkodnicy mogą piętrzyć jeszcze przeszkody!

Po zmasowanym ataku partii jeszcze rządzącej nieżyczliwi chcieliby pewnie wyłączenia prac nad wiatrakami z procedury nowelizacji  regulacji pomocowych dla odbiorców energii ściemniając, że kwestia trudna i wymaga dodatkowych analiz. Odpowiedzialność za sprawy kraju jednak na to nie pozwala!

Wielu z nas wyczuwa wrodzoną  niechęć Prezydenta Dudy do polskich wiatraków. Jeśli tylko stworzy się mu sposobność indywidualnego procedowania zmian wiatrakowych , to wiadomo, że zawetuje, każde, nawet najlepsze, rozwiązanie. 

Dlaczego? 

Bo pewnie nienawidzi! I będzie mógł!

To tylko świadomość braku odpowiedzialności Prezydenta Dudy za losy kraju popchnęła wnioskodawców ustawy ratującej portfele Polaków  do niemal straceńczej  szarży. Żeby tylko poprawić nasz los przyjęli na siebie nie tylko odium śmieszności, ale i  najdalej nawet  idące insynuacje.

Mając świadomość zagrożeń  trzeba uczynić wszystko co w ludzkiej mocy, żeby już nikt, w tym Prezydent,  nie mógł przeszkodzić w rozbudowie wiatraków istniejących i budowie setek nowych. 

Po 10H wahadło musiało odbić w drugą stronę.

Ale nie wszyscy to rozumieją. To nie ludzie! To wilki!

PS

A teraz jakby trochę z innej notki:

1) jeden z doradców KO zwrócił uwagę, na gorsze parametry ekonomiczne wiatru na morzu. Czy możemy potwierdzić, że ratując polski budżet i portfele Polaków mamy na intencję  zastąpienia wiatrakami lądowymi nie tylko atomu ale też “morza”?

2) któryś z użytkowników X przypomniał wypowiedź posłanki Polski 2050 z zeszłej kadencji, która poddawała w wątpliwość uczciwość zasady ułatwiania dla polskich firm energetycznych w zakresie lokowania inwestycji OZE na gruntach Skarbu Państwa. Czy i w jakim stopniu obecna inicjatywa ma wyrównać szanse?

3)i “last but not the least”: wielu aktywnych w sferze medialnej ekspertów energetycznych wskazuje na konieczność gwałtownego przyspieszenia w lądowych wiatrakach zgodnie z przedstawionymi propozycjami. Czy ktoś może potwierdzić, że w czasie prac nad obecną wersją ustawy gotowa będzie prognoza polskiego mixu energetycznego z uwzględnieniem  przewidywanych nowych inwestycji lądowych? No to ile będzie atomu, wiatru na morzu, węgla i gazu ? Pewnie ktoś ma to już policzone!

Previous Article

Bitwa o duszę i krew Europy

Next Article

Dwie ceny – państwowa i kościelna

You might be interested in …

NACISKI NA SĘDZIÓW – I ICH SKUTKI

Czekałem ,jakie reakcje wywoła wstrząsający wywiad sędziego Remigiusza Substyka, w którym ten skarżył się na naciski na żużlowych arbitrów. Sprawa jest bardzo poważna, ale prawdę mówiąc reakcje na tę „spowiedź sprawiedliwego” były więcej niż powściągliwe. […]

Po czym poznać głupiego człowieka?

Kilka moich osobistych przemyśleń: Głupi człowiek jest oderwany od rzeczywistości. Wierzy w rozmaite teorie, ale ich nie sprawdza, wystarczy, że pasują do jego przekonań. Głupi człowiek wierzy, że świat składa się z „nas” i „onych”. […]