Decyzja sądu negatywna dla wzrostu gospodarki Niemiec w 2024 roku

opublikowano: 2023-11-17 12:24

Decyzja sądu zmuszająca rząd do zamrożenia 60 mld EUR „zielonych” inwestycji może negatywnie wpłynąć na wzrost gospodarki Niemiec w przyszłym roku, powiedziało Reutersowi anonimowe źródło z niemieckiego Ministerstwa Gospodarki.

Posłuchaj

Speaker icon

Zostań subskrybentem

i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

W środę niemiecki sąd nie zgodził się, aby rząd przeznaczył niewykorzystane 60 mld EUR, przeznaczone na wsparcie w okresie pandemii COVID-19, na „zielone” inwestycje i wsparcie przemysłu. To spowodowało dużą lukę w planowanym budżecie na 2024 rok.

Źródło Reutersa z niemieckiego Ministerstwa Gospodarki podało, że z wstępnych szacunków wynika iż brak wspomnianych pieniędzy zredukuje o około 0,5 pkt. procentowego tempo wzrostu gospodarczego Niemiec w przyszłym roku. Agencja przypomina, że w październiku resort finansów prognozował 1,3 proc. wzrost PKB Niemiec w przyszłym roku.

Previous Article

Duma uchwaliła rekordowy budżet Rosji na 2024 rok

Next Article

Rolls-Royce Spectre: napęd godny króla

You might be interested in …

Walka o przeładunek zboża w gdyńskim porcie

Copenhagen Merchants zabiega o przyspieszenie przetargu na terminal agro, który chce wydzierżawić z Viterrą. Operatorzy logistyczni obawiają się, że firmy handlowe w portach zaburzą konkurencję. Posłuchaj Zostań subskrybentem i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów […]