COI powtarza rekordowy przetarg na body leasing

opublikowano: 2023-10-23 12:54

Po unieważnieniu wartego ponad pół miliarda zamówienia rządowy software house ogłosił kolejny przetarg. Jego budżet jest jednak nieco niższy.

Przeczytaj artykuł i dowiedz się:

  • jaki jest budżet przetargu i kryteria oceny ofert
  • dlaczego COI musiał unieważnić poprzedni przetarg na body leasing

Posłuchaj

Speaker icon

Zostań subskrybentem

i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Podległy ministrowi cyfryzacji Centralny Ośrodek Informatyki (COI) w czerwcu ogłosił największy w swojej historii przetarg na usługi IT. Postępowanie, którego budżet sięgał blisko 530 mln zł, spotkało się z bardzo dużym zainteresowaniem. Oferty złożyło 19 wykonawców. We wrześniu zapadła jednak decyzja o jego unieważnieniu, gdyż ośrodek dopatrzył się konfliktu interesów. Po otwarciu ofert okazało się, że jednym z wykonawców jest firma Shimi. Tymczasem COI odkrył, że jeden z członków komisji przetargowej w ciągu trzech lat przed rozpoczęciem postępowania pracował dla tej firmy. Pracownik COI, który nie poinformował o konflikcie interesów, musiał pożegnać się z pracą. Rządowy software house zapowiedział powtórkę przetargu i właśnie pojawiło się ogłoszenie.

W nowym postępowaniu, podobnie jak w pierwszym, do umowy ramowej, która będzie podpisana na trzy lata, COI chce wybrać ośmiu wykonawców. Kryteria oceny ofert to liczba konsultantów aktywnych w bazie wykonawcy, w tym starszych programistów Java (waga 20) i programistów front-end (waga 20) oraz cena (waga 60). Wadium wynosi 0,6 mln zł, a termin składania ofert wyznaczono na 27 listopada.

Budżet zamówienia określono na 475,7 mln zł netto (585,12 mln zł brutto), czyli jego wartość jest niższa niż w pierwszym rozdaniu.

Previous Article

Eksport Korei Południowej powrócił do wzrostu

Next Article

Szef Web Summit ustępuje. Chodzi o komentarze o wojnie między Izraelem a Hamasem

You might be interested in …

Premier: zgodnie z obietnicą uwalniamy od opłat autostrady państwowe

Zgodnie z obietnicą uwalniamy od opłat autostrady państwowe; ale postanowiliśmy zrobić coś więcej również autostrada między Toruniem a Gdańskiem będzie zwolniona z opłat podczas weekendów wakacyjnych – oświadczył w sobotę premier Mateusz Morawiecki. fot. Piotr Malecki/Bloomberg Szef rząd podczas wspólnej […]

GPW zamknęła transakcję zakupu 65,03 proc. akcji giełdy w Armenii

W związku ze spełnieniem wszystkich warunków formalnych nastąpiło zamknięcie transakcji zakupu przez GPW 65,03 proc. akcji Armenia Securities Exchange – poinformowała we wtorek Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie. Zapłacono pierwszą transzę w wysokości ok. 5,5 mln zł. “W związku […]