Co kupują i sprzedają na GPW duzi inwestorzy #96

AQR Capital ujawnił się w rejestrze KNF z krótką pozycją netto w wysokości 0,5 proc. na akcje spółki.

Captor Therapeutics

Fundusze zarządzane przez TFI Allianz Polska wzięły udział w emisji akcji serii P i dokupił 101 tys. akcji, zwiększając tym samym stan posiadania z 242 do 343 tys. Udział w kapitale wzrósł z 5,71 do 7,39 proc., a w głosach na walnym z 4,50 do 5,93 proc.

Emisja akcji serii P objęła 400 tys. akcji, a cena emisyjna wyniosła 100 zł. Firma biofarmaceutyczna przeznaczy wpływy na realizację strategii, w tym rozpoczęciu badań klinicznych dla najbardziej zaawansowanego projektu, jakim jest CT-01.

CCC

Silver Point Capital ujawnił się w rejestrze KNF z krótką pozycją netto na akcjach spółki w wysokości 0,62 proc.

Eneida Games

Tomasz Muchalski kupił w nowej emisji 17,1 tys. akcji spółki, stanowiących 10 proc. kapitału zakładowego. Do tej pory nie był akcjonariuszem firmy. Tomasz Muchalski jest prezesem Strict Mind Communication, agencji PR/IR. Wcześniej 3,3 tys. akcji od spółki Solis Games, reprezentowanej przez Ignacego Kurkowskiego, odkupiła Dorota Sierakowska, znana analityczka surowcowa z Domu Maklerskiego BOŚ. Zobowiązała się ona także do kupna 10 tys. akcji nowej emisji.

Herkules

Piotr Kwaśniewski, przewodniczący rady nadzorczej spółki, kupił na sesjach 19 i 20 września ponad 86 tys. akcji, co kosztowało go około 58 tys. zł. Według danych na dzień 26 września należało do niego 130 tys. akcji, a jego stan posiadania od końca kwietnia zwiększył się o 125 tys. walorów. Kapitał firmy, która złożyła w sądzie wniosek o otwarcie postępowania układowego, dzieli się na 34,1 mln akcji. Największym akcjonariuszem (34,6 proc.) jest Value FIZ Subfundusz 1.

Huuuge

Big Bets, podmiot powiązany z Antonem Gauffinem, byłym prezesem producenta gier, dokupił kolejne akcje spółki. Od 8 do 16 października stan posiadania powiększył się o niemal 35 tys. akcji, a od 20 września w sumie o około 102 tys. sztuk (0,1 proc.).

Do Antona Gauffina należy ponad 38,5 proc. akcji producenta gier mobilnych, co czyni go największym akcjonariuszem.

IMS

Cacheman, podmiot powiązany z Arturem Czeszejko-Sochackim, członkiem rady nadzorczej, kupił na sesji 19 października 20 tys. akcji spółki po 3,12 zł za sztukę.

Larq

Konrad Miterski, zastępca przewodniczącego rady nadzorczej spółki, kupił na sesji 20 października 20 tys. akcji po cenie jednostkowej 1,35 zł. To kolejne zakupy, dokonane przez insidera w tym miesiącu – w sumie jego stan posiadania powiększył się o 60 tys. walorów.

Larq to firma inwestycyjna, której najważniejszymi aktywami są akcje spółek Brand24 (28,2 proc.) i Nextbike Polska (8,39 proc.).

PCF Group

Sebastian Wojciechowski, prezes spółki, kupił na sesji 18 października 20 tys. akcji po 32 zł za sztukę. Od tego czasu kurs akcji wyraźni odbił, oddalając się od historycznego dna na poziomie 31,3 zł.

Polyslash

Dawic Cieślak, były prezes spółki, w wyniku sprzedaży 670 akcji na sesji 16 października zmniejszył udział w akcjonariacie do 4,97 proc. Akcje sprzedawał także 13 października, w wyniku czego zszedł poniżej progu 15 proc. Dzień wcześniej odbyła się premiera gry “Tribe: Primitive Builder”. Zebrała ona dobre recenzje na Steamie, a kupiło ją 10,t tys. osób w ciągu trzech dni po debiucie. Inwestorów to nie zadowoliło – kurs po wyskoku 6 i 9 października zaczął szybko iść w dół i od szczytu spadł o ponad 70 proc.

Previous Article

Czas zmniejszyć różnicę w wycenach

Next Article

Raportowanie pozafinansowe: obowiązek coraz bliżej

You might be interested in …

W kwietniu nastroje polskich konsumentów lekko w górę

ARC Jak poinformowano, Barometr Nastrojów Konsumenckich GfK, czyli syntetyczny wskaźnik ilustrujący aktualne nastroje Polaków w zakresie postaw konsumenckich, wyniósł w kwietniu br. -13,2. W stosunku do poprzedniego miesiąca wzrósł o 3,9 jednostki. Podkreślono, że nastroje […]

Twitter: obecnie ograniczenia w korzystaniu z serwisu dotyczą

Obecnie ograniczenia w korzystaniu z serwisu dotyczą “małego procenta” użytkowników – podał we wtorek Twitter, odnosząc się do wprowadzonych w ostatnich dniach restrykcji ograniczających liczbę wpisów dostępnych dla przeglądających. Firma twierdzi, że limity – wprowadzone w ramach walki z botami – miały “minimalny” […]