Co kupują i sprzedają na GPW duzi inwestorzy #84

PKO Bankowy PTE, zarządzające otwartym i dobrowolnym funduszem emerytalnym, sprzedało na rynku 5 tys. akcji, a w ramach buy backu 25 tys. walorów, wskutek czego udział w akcjonariacie zmniejszył się z nieco ponad 10 do 9,72 proc.

Aleksy Uchański w subskrypcji prywatnej objął akcje, które po podwyższeniu kapitału stanowią 5,88 proc. wszystkich wyemitowanych. Inwestor obejmował walory po 2,4 zł za sztukę i jak się okazało był jedynym chętnym. Spółka oferowałą do 500 tys. walorów, sprzedała – 124,9 tys. Obecnie na NewConnect kurs spółki wynosi około 2,9 zł.

Należąca do Ignacego Kurkowskiego, członka rady nadzorczej Hydry spółka MDNPL w wyniku serii transakcji kupiła akcje stanowiące w sumie 35,8 proc. kapitału giełdowego podmiotu. Z akcjonariatu wyszły natomiast Cathetel i RLTY.

W listopadzie ubiegłego roku notowania Hydry załamały się po publikacji wyników za III kwartał. Przychody w tym okresie wyniosły 102 tys. zł, a strata netto 76 tys. zł. Bilans po stronie aktywów wykazywał 65 tys. zł środków pieniężnych.

Izolacja Jarocin

Jan Gałczyński, znaczący akcjonariusz spółki, wykorzystał wyskok jej notowań do sprzedaży 41,8 tys. akcji stanowiących 1,1 proc. kapitału zakładowego. Udział inwestora spadł z 10 do 8,9 proc.

Izolacja Jarocin jest producentem i dystrybutorem wyrobów hydroizolacyjnych i uszczelniających dla budownictwa. Od początku lutego kurs spółki się podwoił, bo wrócił temat rewizji dyrektywy unijnej o efektywności energetycznej budynków. Od 2026 r. wszystkie nowe budynki użyteczności publicznej mają być niskoemisyjne, a dwa lata później – wszystkie nowe prywatne.

Zgodnie z danymi z raportu za III kwartał 2022 r., największym akcjonariuszem spółki był Tomasz Ignatowicz (30,43 proc.), 10,5 proc. należało do Zofii Pietrus, a 10,17 proc. do Anny Inczewskiej. Na informację o sprzedaży części pakietu przez Jana Gałczyńskiego (do momentu ewentualnego zejścia poniżej 5 proc. nie musi informować o transakcjach) kurs zareagował spadkiem o 7 proc.

Spółka powiązana z Wojciechem Buczkowskim, prezesem Komputronika, sprzedała na sesji 14 lutego 2,8 tys. akcji po średnio 8,79 zł za sztukę. To pierwsze transakcje, dokonane przez menedżera po zakończeniu postępowania restrukturyzacyjnego. Wywołało ono skok kursu o około 100 proc. Wojciech Buczkowski konsekwentnie dokupował akcji w czasie, kiedy przechodziła ona restrukturyzację, a kurs stał nisko. Należy do niego około 31,3 proc. walorów. 26,1 proc. jest w posiadaniu spółki EKB, której prezesem jest Ewa Buczkowska.

Vistal Gdynia

Ryszard i Bożena Matykowie kontynuują wyprzedaż akcji spółki. Ich łączny udział wynosi obecnie 37,72 proc. Na początku ubiegłego roku małżeństwo kontrolowało 61 proc. akcji spółki.

Woodpecker

Zarząd firmy zwolnił Kingę Tarczyńską z obowiązku niezbywania akcji w terminie 18 miesięcy od wejścia spółki na NewConnect. Zdjęty lock-up dotyczy 220 tys. akcji. Związane jest to z zamiarem sprzedaży tych walorów na rzecz jednego z TFI poza rynkiem NewConnect.

Previous Article

W czym tkwi przyszłość inwestycji

Next Article

20:00 57 minut temu Czy spółka dominująca odpowie za czyny zależnej Prawo ochrony konkurencji będzie surowsze dla podmiotów, które ograniczają samodzielność podległym im przedsiębiorcom. Pierwsze solidarnie poniosą kary za grzechy drugich. czytaj więcej 20:00 57 minut temu Czy spółka dominująca odpowie za czyny zależnej Prawo ochrony konkurencji będzie surowsze dla podmiotów, które ograniczają samodzielność podległym im przedsiębiorcom. Pierwsze solidarnie poniosą kary za grzechy drugich. czytaj więcej

You might be interested in …

Złoty w piątek mocniejszy wobec dolara i euro

opublikowano: wczoraj, 19-05-2023, 19:01 Posłuchaj W piątek wieczorem dolar tracił wobec złotego, osłabiając się o 0,43 proc. Względem polskiej waluty zniżkowało również euro, o 0,03 proc. Drożał natomiast frank szwajcarski, który umocnił się do złotego o 0,15 proc. ARC […]

Kursy euro, funta i franka najniżej od dawna. Dolar mocno zwyżkuje

Oskar Nawalany [email protected] opublikowano: 2023-10-03 11:49 We wtorek notowania euro, funta i jena osiągają wielomiesięczne minima, a japońska waluta znajduje się na krawędzi osłabienia powyżej psychologicznego poziomu 150 za USD w związku z rosnącymi rentownościami amerykańskich […]

„Rynek niedźwiedzia” na giełdzie w Hongkongu

Bloomberg, MD opublikowano: 2023-08-18 10:53 Wartość Hang Seng, głównego indeksu giełdy w Hongkongu była w piątek na zamknięciu ponad 20 proc. poniżej ostatniego szczytu ze stycznia. Oznacza to wejście w „rynek niedźwiedzia”, informuje Bloomberg. Posłuchaj Zostań […]