Citigroup: inwestorzy oczekują większego spadku akcji technologicznych

Tadeusz Stasiuk, Bloomberg

opublikowano: 2023-09-19 11:56

Stratedzy Citigroup ostrzegają, że inwestorzy obawiają się jeszcze głębszych spadków w segmencie akcji spółek technologicznych.

Posłuchaj

Speaker icon

Zostań subskrybentem

i słuchaj tego oraz wielu innych artykułów w pb.pl

Specjaliści amerykańskiego banku wskazują w najnowszym raporcie, że kontrakty terminowe na Nasdaq 100 w zeszłym tygodniu nadal były atrakcyjne dla inwestorów z niedźwiedzim nastawieniem, wzmacniając grę na spadki.

Sugeruje to, że tylko nieznaczny odsetek inwestorów czuje się komfortowo, przyjmując zwyżkowy pogląd na możliwość krótkoterminowego odwrócenia indeksu związanego z akcjami wzrostowo-technologicznymi – napisali stratedzy Citi.

Stratedzy podkreślają jednak, że ogólna dynamika niedźwiedzich zakładów ostygła, a inwestorzy skupiają się na mniejszych zyskach, ograniczając ryzyko ostrzejszego wycofania się.

Od końca lipca br. na indeksie Nasdaq 100 doszło do odwrócenia wcześniejszej wzrostowej tendencji, wywołanej boomem związanym z rozwojem sztucznej inteligencji. Zmiana kierunku jest pokłosiem ponownego wzrostu obaw dotyczących możliwości dłuższego niż oczekiwano utrzymania wyższych stóp procentowych. Indeks sektora technologicznego traci obecnie około 3,9 proc. w porównaniu ze szczytem z 18 lipca.

Previous Article

Sytuacja na rynkach 19 września

Next Article

Analiza poranna – Trwa wyczekiwanie na decyzję i prognozy FOMC

You might be interested in …

Spadek wydobycia miedzi u największego jej producenta.

W bieżącym tygodniu na rynku miedzi jest spokojnie. Nie jest to zaskoczenie, bowiem widoczny jest spadek aktywności inwestorów, wynikający z obchodzonego w tym tygodniu Nowego Roku Księżycowego w Chinach – kraju będącym źródłem największego popytu na miedź na świecie. Obecnie, cena miedzi […]

Starych aut jest mniej, ale będzie przybywać

W czerwcu zarejestrowano w Polsce niewiele ponad 67 tys. używanych samochodów sprowadzonych z zagranicy. To o blisko 2 proc. mniej niż rok temu i jednocześnie najmniej od 9 lat. Łącznie w pierwszym półroczu sprowadziliśmy prawie […]